Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pakalpojumi un produkti

Klajā nāk grāmata par izcilo latviešu arhitektu Jāni Alksni

Publicēts 2009-12-09 16:36:05

Samazināt palielināt tekstu

07.12.2009

Šodien, 2009.gada 7.decembrī, Arhitektu namā notiks ievērojamākā latviešu arhitekta Jāņa Alkšņa (1869 - 1939) piemiņas vakars un Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes profesora Jāņa Krastiņa grāmatas “Arhitekts Jānis Aklsnis 1869 - 1939 Architect” klajā nākšanas svētki. Grāmata ir tapusi pateicoties būvuzņēmuma “Re&Re”, SIA “Neibādes būve”, kā arī Alkšņu ģimenes atbalstam.

Jānis Alksnis ir viens no visievērojamākajiem latviešu arhitektiem, pēc kura projektiem 20. gadsimta sākumā uzcelts ap 200 ēku. J. Alkšņa radīto celtņu klāstā ir vairākas bankas, fabrikas, noliktavas, saimniecības ēkas, skola un pāris turīgu pilsoņu ģimenes māju, bet redzamāko vietu ieņem lepni daudzstāvu mūra īres nami, kas rotā teju katru ielu Rīgas centrā starp Elizabetes un Tallinas ielām. Arhitekta daiļradē skaidri atspoguļojas straujā arhitektūras stilu un mākslinieciskās izteiksmes valodas attīstība 20. gadsimta sākumā. Lielākā daļa no Meistara veikuma ir Rīgas kultūras mantojuma pērles, bez kurām Rīga nebūtu tā Rīga, kuru tagad pasaulē pazīst kā Pasaules kultūras mantojuma vietu un jūgendstila metropoli

Grāmata “Arhitekts Jānis Aklsnis 1869 - 1939 Architect”, kas izdota latviešu un angļu valodās, ir Latvijas vēsturē pirmais pilnīgais un zinātniski pamatotais pētījums par atsevišķa arhitekta daiļradi un būs interesanta lasāmviela plašam interesentu lokam, vienlaikus noderīgs izziņas materiāls arhitektiem un kultūras mantojuma aizsardzības speciālistiem. Plašo tekstuālo informāciju ilustrē 870 attēli – 16 unikālas fotogrāfijas no ģimenes arhīviem, visu arhitekta celto ēku un to detaļu fotogrāfijas un ēku projektu reprodukcijas. Grāmatas pielikumos atrodami J. Alkšņa publicēto rakstu teksti, arhitektūras speciālo terminu vārdnīca, arhitekta radošā veikuma (hronoloģiskā secībā) ilustrēts atspoguļojums un arhitekta projektu un celtņu pēc adresēm alfabētiskā secībā pilns saraksts.

“Bez arhitekta Jāņa Alkšņa pieskāriena Rīga nebūtu Rīga, metropoles vaibsti būtu pavisam citi, iespējams, daudz pelēkāki un neizteiksmīgāki. Būtiskākais, mūsuprāt, ir šīs personības pionieriskā domāšana – spēja būt pirmajam laikā un vietā, radīt neatkārtojamu tradīciju būvniecībā un arhitektūrā, iezīmējot ceļu nākotnes videi un telpai. Šis arhitekts un viņa paveiktais mums ir spēcīgs iedvesmas avots, kas liek domāt ilgstpējīgi. Viņa ietekmē ik projektu, ko realizējam, uztveram kā pirmrindnieku, kas veidos pamatu nākotnes pilsētas attīstībai. No Jāņa Alkšņa mēs mācāmies radīt Rīgu, ziemeļu metropoli”, atzīst “Re&Re” valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

Piemiņas vakars un grāmatas klajā nākšanas svētki notiks š.g. 7.decembrī, plkst. 18.00, Arhitektu namā, Torņa ielā 11. Grāmatas atklāšanas svētkos profesors J. Krastiņš viesus iepazīstinās ar J. Alkšņa daiļradi un kopā ar Meistara radiniekiem, skolēniem un talanta pielūdzējiem sarunās pie kafijas tases atcerēsies Meistaru.
 
SIA “Re&Re” ir viens no Latvijas vadošajiem būvuzņēmējiem, kas dibināts 1993.gadā. Uzņēmums pamatā darbojas kā ģenerāluzņēmējs, nodrošinot pilnu projekta ciklu no skices līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā.. “Re&Re” viens no darbības virzieniem ir restaurācija, kuru uzņēmums ir profesionāli attīstījis un pilnveidojis, lai nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu, kuram Latvijā šobrīd nav līdzinieku. SIA “Re&Re” ir restaurējis tādus nozīmīgus objektus kā Latvijas Nacionālais teātris, arhitekta  Kārļa Eelsko jūgendstila ēka Elizabetes ielā 3, Baltijas Starptautiskās bankas nams Vecrīgā, Benjamiņu nams Rīgā, Kr. Barona ielā, Rīgas Fondu biržas ēka un Čehova Rīgas krievu teātris.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv