Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Konferencē atspoguļos atjaunojamās enerģijas perspektīvas Baltijas jūras reģionā

Publicēts 2007-04-27 14:53:44

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 11.maijā Rīgā notiks nozīmīga Zemkopības ministrijas organizēta starptautiska konference "Atjaunojamā enerģija – nākotnes perspektīva Baltijas reģionā", kura tiek rīkota, pildot 2006.gadā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimniecības ministru parakstīto sadarbības līgumu atjaunojamo energoresursu jomā. Konferencē aicināti piedalīties Latvijas, kā arī ārvalstu politiķi, bioenerģijas ražotāji, pārstrādātāji un eksperti.

"Atjaunojamo energoresursu izmantošana Baltijas valstīs un Eiropas Savienībā kopumā pieaug. Tādēļ, lai nodrošinātu šīs enerģijas izmantošanu ilgtermiņā, ir jārada adekvāti, racionāli un ekonomiski pamatoti nosacījumi tās ražošanai," skaidro zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Atjaunojamie meža un lauksaimniecības resursi ieņem ievērojamu vietu kopējā energoresursu struktūrā, un to izmantošana aizvien palielinās.

Latvijā organizētās starptautiskās konferences mērķis ir pieredzes un viedokļu apmaiņa starp Baltijas reģiona valstīm par atjaunojamo energoresursu lomu un to izmantošanu enerģijas ieguvei. Tāpat konferencē diskutēs par par valstu izveidotajām atjaunojamo energoresursu regulējošām un atbalsta sistēmām, cenšoties panākt vienotu izpratni, lai sabalansētu un attīstītu atjaunojamo energoresursu izmantošanu Baltijas jūras reģionā.

Konferences plenārsēdē uzstāsies Latvijas un ārvalstu amatpersonas, to skaitā M.Roze, ES Enerģētikas kiomisārs Andris Piebalgs, ekonomikas ministrs Jurijs Strods un vides ministrs Raimonds Vējonis. Tāpat konferences laikā notiks diskusijas par situāciju katrā valstī un iespējamām nākotnes vīzijām. Savukārt darba grupās, kurās piedalīsies eksperti, diskutēs par biodegvielas attīstību un biomasas izmantošanu enerģijas ieguvei. Pasākuma laikā valstu politiķi plāno apmeklēt arī bioenerģijas ražotni Latvijā, lai dalītos pieredzē bioenerģijas ražošanā.

Konferences laikā paredzēta preses konference, kurā piedalīsies zemkopības ministrs M.Roze, ekonomikas ministrs J.Strods un Vides ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Jirgens.

2006.gadā noslēgtā Baltijas valstu vienošanās paredz, ka Igaunijas institūciju uzdevums ir izveidot un regulāri atjaunot atjaunojamo energoresursu Internet datu bāzi, savukārt Lietuvas institūcijām jāorganizē Baltijas valstu simpozijs par pētījumiem atjaunojamo energoresursu jomā.

Baltijas valstu lauksaimniecības ministri noslēguši šo vienošanos, lai samazinātu valstu atkarību no ievestajiem enerģijas izejmateriāliem, palielinātu nodarbinātību lauku rajonos un piedāvājumu lauksaimniecības tirgū, kā arī, lai samazinātu apkārtējās vides piesārņošanu.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv