Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bankas, kredīti un līzings

Kredītņēmēji varēs saņemt sociālos pabalstus

Publicēts 2009-11-01 14:35:38

Samazināt palielināt tekstu

29.10.2009

LAKRA atzinīgi vērtē šodien Saeimā pieņemtos grozījumus sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz, ka līdz ar grozījumu stāšanos spēkā arī kredītņēmēji varēs pretendēt uz sociālās palīdzības pabalstiem.

Līdz šim Ministru Kabineta noteikumi liedza kredītņēmējiem piešķir trūcīgas personas statusu un ar to saistītos sociālos pakalpojumus. „Šāda kārtība bija nekorekta pret kredītņēmējiem un diskriminēja lielu sabiedrības daļu. Ikvienai personai, kuras ienākumi atbilst tam, lai viņa varētu pretendēt uz sociālajiem pabalstiem, ir jābūt šādai iespējai neatkarīgi no tā vai persona ir kredītņēmējs vai nē,” uzskata LAKRA valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko.

Tāpat par būtisku uzlabojumu LAKRA vērtē to, ka likuma grozījumi liegs vērst parādu piedziņu uz personai piešķirtajiem sociālajiem balstiem. Jau ziņots iepriekš, ka LAKRA pēdējo mēnešu laikā ar vien biežāk vēršas personas, pret kuru ienākumiem tiek vērta piedziņa, ieturot arī daļu no valsts ģimenes pabalsta, „māmiņu algas” vai valsts garantētajiem uzturlīdzekļiem. „Garantētā iztikas minimuma pabalsts zaudētu savu jēgu, ja 30-50% no tā vēl ieturētu tiesu izpildītāji,” uzsver A.Gorenko.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas kredītņēmēju apvienība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv