Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Kriminālprocess par četru personu slepkavības mēģinājumu nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai

Publicēts 2007-04-19 13:16:01

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 16.aprīlī Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP) pabeidza izmeklēšanu un nodeva krimināllietas materiālus Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai (ONCSP) ar lūgumu uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 118.panta 2.daļas un 15.panta 4.daļas pret 1981.gada dzimušo vīrieti par četru personu slepkavības mēģinājumu.

Jau iepriekš tika ziņots, ka šā gada 18.janvārī Rīgā, Anniņmuižas ielā tika izdarīts pasūtījuma slepkavības mēģinājums, kā rezultātā no automātiskā šaujamieroča tika ievainots 1969.gadā dzimis vīrietis, 1985.gadā dzimusi sieviete, kā arī divas mazgadīgas meitenes. Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu notikuma vietā tika aizturēts slepkavības izpildītājs - 1981.gadā dzimušais vīrietis, kuram pēc tam tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ONAP tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 118.panta 2.daļas "Par slepkavību, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas", par ko ir paredzēts sods - mūža ieslodzījums vai ar brīvības atņemšana uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu, vai ar nāves sods. Krimināllikuma 15.panta 4.daļā ir noteikts, ka par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

www.vp.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv