Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Kriminālprocess par zādzības izdarīšanu lielos apmēros nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai

Publicēts 2007-04-03 16:49:28

Samazināt palielināt tekstu

Aizvadītā nedēļā Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP) lūdza Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 175.panta 4.daļas pret noziedzīgās grupas dalībniekiem: 1974.gadā dzimušu sievieti, 1970.gadā dzimušu vīrieti, 1977.gadā dzimušu vīrieti un 1982.gadā dzimušu vīrieti, par zādzības izdarīšanu lielos apmēros veikalā, Rīgā, Vienības gatvē.

Jau vēstīts, ka šā gada janvāra beigās, Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ONAP darbinieki operatīvās meklēšanas kompleksa laikā par zādzības izdarīšanu lielos apmēros, nozieguma izdarīšanas brīdī, aizturēja noziedzīgās grupas dalībniekus: jau agrāk par laupīšanām un huligānismu sodītos – 1977.gadā dzimušo Dmitriju,1982.gadā dzimušo Romanu un agrāk nesodītos - Sergeju R., dzim. 1970.gadā dzimušo Sergeju, un 1974.gadā dzimušo Innu.

Pie aizturētajām personām policijas darbinieki atrada un atsavināja no veikala kases telpas nozagto naudu Ls 30 000, kas tika atgriezta veikalam.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgās grupas dalībnieki zādzības izdarīšanai bija iepriekš gatavojušies, rūpīgi izplānojot gan izdevīgāko vietu iekļūšanai veikalā, ņemot vērā, ka pie veikala ir uzstādītas videonovērošanas kameras, gan laiku agri no rīta, kad veikalā neatrodas pircēji un apkalpojošais personāls, bet savukārt ir atvesta maiņas nauda, kas paredzēta kasēm.

Par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa Krimināllikuma 175.panta 4.daļā paredzēts sods ar brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem.

www.vp.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv