Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Kūlas dedzināšanas problēmām veltīta izstāde Latvijas Dabas muzejā

Publicēts 2007-03-23 17:40:31

Samazināt palielināt tekstu

28. martā plkst. 12:00 Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijā "Cilvēks un vide" notiks kūlas dedzināšanas problēmām veltītas izstādes "Nededzini, saudzē dzīvību!" atklāšana. Izstādē būs aplūkojami skolēnu un mākslinieku veidoti plakāti par kūlas dedzināšanu, augi un dzīvnieki, kas cieš no šī cilvēku izraisītā ļaunuma un informācija par kūlas dedzināšanas postošo ietekmi uz dabu.

Izstāde "Nededzini, saudzē dzīvību" Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama līdz 29. aprīlim. Izstādē varēs apskatīt gan 2006. gadā rīkotā atklātā plakātu konkursa "Nē – kūlas dedzināšanai" darbus, kurā piedalījās profesionāli Latvijas mākslinieki, reklāmas speciālisti, augstskolu studenti un citi interesenti, gan skolēnu konkursa labākos darbus. Tos papildinās muzeja speciālistu veidoti materiāli par augiem un dzīvniekiem, ko noposta uguns liesmas.

Izstādes atklāšanās piedalīsies mākslinieku apvienība "Mazā Ģilde", kas demonstrēs fragmentu no priekšnesuma "Kāpēc raudāja stārķis". Šo filmu un plakātus šī gada laikā kampaņas "Nē – kūlas dedzināšanai" ietvaros plānots izrādīt 64 Latvijas skolās.

Kūlas dedzināšana ir kļuvusi par liela apmēra nelaimi, kas cilvēku nevērības un bezatbildības dēļ izposta daudzas dzīvības, tāpēc izstāde ir veidota ar mērķi atgādināt cilvēkam, ka viens zemē nomests sērkociņš spēj nogalināt daudzas dzīvības.

Atklāto plakātu konkursu, kura darbi aplūkojami izstādē, rīko valsts SIA "Vides projekti" sadarbībā ar projektu "Publiskie spoguļi" un "Urna 2" īstenotājiem (koncepcijas autore un vadītāja – mākslas zinātniece Ramona Umblija), kā arī LR Vides ministriju. Skolēnu plakātu konkursu atbalsta arī LR Iekšlietu ministrija un žurnāls "Spicīte".

Izstāde aplūkojama ar muzeja ekspozīcijas ieejas biļeti.
Sīkāka informācija par izstādi muzejā pa tālruni 7356059

www.dabasmuzejs.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas Dabas muzejs; Kūlas dedzināšana;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv