Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Labiekārtota Aspazijas mājas apkārtne Jūrmalā

Publicēts 2009-10-31 20:43:30

Samazināt palielināt tekstu

28.10.2009

Realizējušies sen iecerēti un plānoti darbi – pēc Jūrmalas pilsētas domes pasūtījuma labiekārtota Jūrmalas pilsētas muzeja filiāles Aspazijas mājas Zigfrīda Meierovica prospektā 22 apkārtne.

„Pateicoties Jūrmalas pilsētas domes atbalstam, beidzot ir realizējies mūsu ilgi lolots sapnis – ir labiekārtota Aspazijas mājas apkārtne,” priecājas Aspazijas mājas vadītāja Ārija Vanaga. „Aspazijas māja atrodas pašā Jūrmalas viducī, iepretim Valsts prezidenta rezidencei. Uzskatu, ka šai vietai ir jābūt kā pilsētas vizītkartei, ko akcentē no vienas puses gaišā domes ēka un no otras – staltā Dubultu baznīca, bet prospekta vidū – Prezidenta rezidence un Aspazijas māja, kas apliecina, ka Jūrmalā dzīvojuši un dzīvo izcili cilvēki un mēs godinām viņus.”

Pēc pašvaldības pasūtījuma SIA „JLD” visu Aspazijas mājas apkārtni ir noplanējusi, noflīzējusi iebraucamo ceļu un auto stāvvietu, sakārtojusi žogu gar dzelzceļa malu, uzvedusi melnzemi un sagatavojusi vietu zālienam, iesējusi zāli, kas pa īstam sazaļos nākampavasar. Izbūvēta arī pamatne Aspazijas piemineklim, ko atklās Jūrmalas 50.gadadienai veltītajā pasākumu ciklā novembrī. Labiekārtošana pašvaldībai izmaksāja 8300 latus.

SIA „Jūrmalas gaisma” ir uzstādījusi jaunu apgaismojumu, kas izcels šo vietu tumšajā diennakts laikā. Apgaismojuma rekonstrukcija izmaksāja 4300 latus.

Aspazijas mājas labiekārtošanas projekts vēl pilnībā nav realizēts. To pabeigs, kad notiks Zigfrīda Meierovica prospekta rekonstrukcija, jo ielas kapitālā remonta laikā pie Aspazijas mājas tiks izveidotas tā saucamās kabatas, kur piestāt tūristu autobusiem.

Jūrmalas pilsētas muzeja filiāle Aspazijas māja iekārtota ēkā, kur sava mūža nogali pavadīja dzejniece Aspazija un kurā tagad iekārtota ekspozīcija, kas veltīta dzejniecei un atspoguļo jūrmalnieku sadzīvi 19.gadsimta trīsdesmitajos gados. Muzejā regulāri skatāmas dažādu mākslinieku izstādes, notiek literāri sarīkojumi.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv