Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Labklājības ministre Dagnija Staķe aicina uz sadarbību rajonu un pašvaldību vadītājus

Publicēts 2007-03-02 16:43:39

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministre Dagnija Staķe aicina visu Latvijas rajonu un pilsētu pašvaldību vadītājus izvērtēt darba organizāciju pašvaldībās esošajās sociālās aprūpes iestādēs. Aicinājumu pievērst īpašu uzmanību darba organizācijai sociālās aprūpes institūcijās, ministre paudusi vakar nosūtītajā vēstulē visiem rajonu padomju priekšsēdētājiem un pilsētu pašvaldību domju priekšsēdētājiem.

"Traģiskais nelaimes gadījums "Reģos" apliecina, cik būtiski ir aktualizēt cilvēku drošības jautājumus aprūpes iestādēs visos pārvaldes līmeņos, tāpēc es aicinu šo jautājumu risināšanā iesaistīties un sadarboties arī rajonu un pašvaldību vadītājus, jo tieši viņu atbildībā atrodas lielākā daļa visdažādāko sociālās aprūpes institūciju," norāda Dagnija Staķe.

Ministre lūdz vienlaikus arī nodrošināt nepieciešamo darbinieku skaitu nakts laikā un brīvdienās, ņemot vērā iestādes iedzīvotāju veselības stāvokli un viņu izvietojumu iestādes ēkās, korpusos vai stāvos.

Tāpat nepieciešams pievērst uzmanību iestāžu apkures, elektroinstalāciju un elektrības iekārtu atbilstībai ugunsdrošības prasībām, kā arī nepieļaut dažādu sadzīves elektrisko ierīču, piemēram, sildītāju vai plītiņu, izmantošanu istabās, ja tas ir pretrunā ar iestādes ugunsdrošības noteikumiem.

Ministre aicina pašvaldību speciālistus sadarbojoties ar atbildīgajiem dienestiem aktualizēt un nepieciešamības gadījumā pārskatīt iestāžu iekšējos normatīvos aktus un rīcības shēmas preventīviem pasākumiem un personāla darbībai ārkārtas situācijās.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dagnija Staķe; Sociālās aprūpes centri;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv