Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Lāčplēša dienā godinās Brīvības cīņās kritušos un informēs skolu jaunatni

Publicēts 2009-11-09 20:38:09

Samazināt palielināt tekstu

Svinot Latvijas armijas 90.gadadienu un lai pieminētu Brīvības cīņās kritušos varoņus, trešdien, 11.novembrī plkst. 17.30 Cēsīs notiks Lāčplēša dienas piemiņas pasākums.

Godinot kritušos karavīrus, Cēsu garnizona vienību karavīri un zemessargi, Cēsu novada pašvaldības pārstāvji, jaunsargi un iedzīvotāji noliks ziedus pie Skolnieku rotas pieminekļa, pēc kura lāpu gājienā dosies uz Lejas kapiem, kur pie pieminekļa Latvijas Brīvības cīnītājiem notiks piemiņas brīdis.

Atzīmējot Lāčplēša dienu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolas karavīri piedalīsies vairākos skolu jaunatni informējošos pasākumos.

11.novembrī karavīri dosies uz Cēsu audzināšanas iestādi nepilngadīgajiem un Trikātas pamatskolu, kur sniegs lekcijas par Latvijas armijas vēsturi, informēs par karavīra profesiju mūsdienās, kā arī organizēs viktorīnas.

12.novembrī NBS Instruktoru skolas bāzē visas dienas garumā notiks informatīvais pasākums, kura ietvaros NBS Instruktoru skolas personāls, kopīgi ar Zemessardzes 27.kājnieku bataljona karavīriem iepazīstinās skolu jaunatni ar NBS bruņojumu, ekipējumu un karavīru ikdienu.

Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu. Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90.gadadienu, visos Latvijas novados notiks dažādi pasākumi - militārās parādes, NBS orķestru koncerti, piemiņas ceremonijas, karavīru, zemessargu un jaunsargu sporta sacensības, pārgājieni un talkas, kā arī politikas un vēstures ekspertu diskusijas un konferences. Plašāk par armijas gadadienas svinībām lasiet svētku mājas lapā www.la90.lv.   

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Lāčplēša diena;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv