Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

LAKRA cer uz ātru un konkrētu prezidenta rīcību

Publicēts 2009-10-28 01:27:59

Samazināt palielināt tekstu

27.10.2009

Šodien Latvijas Kredītņēmēju apvienības (turpmāk – LAKRA) pārstāvji nodeva Latvijas Valsts prezidenta padomniecei ekonomikas jautājumos Kristīnei Vītolai un Stratēģiskās analīzes komisijas vadītājam Robertam Ķīlim vairāk kā 12 000 Latvijas iedzīvotāju parakstītu lūgumu prezidentam iesniegt Saeimā LAKRA speciālistu izstrādāto „Krīzes likuma” projektu. Likumprojekta mērķis ir ekonomiskās krīzes periodā nodrošināt kredītņēmēju tiesisko un ekonomisko interešu aizsardzību.

Tikšanās laikā LAKRA pārstāvji informēja K.Vītolu un R.Ķīli par aktuālākajām kredītņēmēju problēmām un likumu nepilnībām, kas kredītņēmējiem liedz iespēju ātri un efektīvi aizstāvēt savas tiesības. Abas puses bija vienisprātis, ka nav pieļaujama Latvijas tautsaimniecības iznīcināšana, kas būs neizbēgama, ja iedzīvotāji un uzņēmumi tiks novesti līdz maksātnespējai.

„Mēs gaidām uz ātru un konkrētu prezidenta rīcību, jo sociālā spriedze un izmisums ik dienu pieaug. LAKRA speciālistiem konsultāciju laikā kļūst ar vien grūtāk iedvesmot un iedrošināt cilvēkus turēties virs ūdens un cīnīties par savām un savu bērnu tiesībām uz mājokli, normāliem dzīves apstākļiem un nākotni. Cilvēki nejūt valsts atbalstu un izpratni par to, cik situācija ir nopietna. Daudziem prezidents ir pēdējā cerība. Viņa iesaistīšanās jautājuma risināšanā apliecinātu tautai, ka tieši cilvēki ir šīs valsts prioritāte un asinsrite,” uzsver LAKRA valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko.

Jau ziņots iepriekš, ka šodien LAKRA pārstāvji nodeva Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjiem iesniegšanai prezidentam 12 459 cilvēku parakstītu lūgumu iesniegt Saeimā „Krīzes likuma” projektu. Parakstu vākšana ilga mēnesi, kura laikā 40 Latvijas pilsētās cilvēkiem bija iespēja parakstīt vēstuli prezidentam.

Vidēji ik dienu visā Latvijā parakstījās aptuveni 400 cilvēki. Kopskaitā mēneša laikā parakstījušies vairāk kā 12 459 cilvēki. Rīgā un Pierīgā parakstījušies 3966 cilvēki. Reģionos vislielākā aktivitāte bijusi Cēsīs, kur parakstījušies 792 cilvēki, Talsos parakstījušies 690 cilvēki, tiem seko Valmiera ar 670 parakstiem un Jelgava ar 584 parakstiem. Viszemākā aktivitāte ir bijusi Līvānos, Saulkrastos un Ludzā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas kredītņēmēju apvienība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv