Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

LAKRA prezidentam iesniegs vairāk kā 12 000 cilvēku parakstītu lūgumu

Publicēts 2009-10-27 16:00:54

Samazināt palielināt tekstu

Šodien Latvijas Kredītņēmēju apvienības (turpmāk – LAKRA) valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko un apvienības juristes Baiba Didrihsone un Diāna Rasa  tiksies ar Latvijas Valsts prezidenta padomnieci ekonomikas jautājumos Kristīni Vītolu un Stratēģiskās analīzes komisijas vadītāju Robertu Ķīli.

Tikšanās laikā prezidenta pārstāvjiem tiks nodots 12 459 cilvēku parakstīts lūgums prezidentam iesniegt Saeimā LAKRA izstrādāto „Krīzes likuma” projektu. Tāpat tiks pārrunāti kredītņēmējiem aktuālākie jautājumi un to iespējamie risinājumi.

„Mēs varam ietaupīt ēdot lētus vai pašu audzētus produktus, nepērkot grāmatas, neejot uz teātri, neabonējot televīzijas vai interneta pakalpojumus, nepērkot apģērbu, pārvietojoties kājām, nepērkot medikamentus un neapmeklējot zobārstu. Bet mēs nevaram pašu audzētos gurķus iemainīt pret gāzi vai apkuri, nevaram aiznest kartupeļus uz banku, un negribam vilkt lozes, ko maksāt – elektrību vai kredīta procentu maksājumu. Un mēs nemākam zagt vai atņemt citiem, lai mums pašiem būtu labāk. Vienas ģimenes sociālā traģēdija pat pārvietojoties ar kājām visai drīz skar citu ģimeni un valsti kopumā. Mēs esam maza valsts, tāpēc nevaram atļauties zaudēt nevienu tās iedzīvotāju un nevaram pieļaut, ka mums tiks laupīta nākotne savā valstī. Šodien redzam, ka krīzes laikā spēkā esošie likumi mūs aizsargāt nevar un mēs uzskatām, ka pašlaik valdības pienākums ir radīt priekšnosacījumus, kas cilvēkiem ļautu pārdzīvot krīzi nezaudējot iespēju pēc tās dzīvot normālu, cilvēka cienīgu dzīvi Latvijā,” vēstulē prezidentam raksta Latvijas iedzīvotāji.

Kā ziņots iepriekš 15. septembrī LAKRA biedri un atbalstītāji visā Latvijā uzsāka parakstu vākšanu par atbalstu „Krīzes likuma” projektam, kas ekonomiskās krīzes periodā nodrošinātu kredītņēmēju tiesisko un ekonomisko interešu aizstāvību.

„Kredītņēmēji kopš gada sākuma ir gaidījuši aktīvu valdības rīcību un iesaistīšanos. Tā kā reāli pasākumi kredītņēmēju aizsardzībai nav veikti, lielākā daļa no tiem, kas ar savu parakstu atbalstīja „Krīzes likuma” projektu, Latvijas Valsts prezidentā redz pēdējo glābiņu,” uzsver LAKRA valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko.

Mēneša laikā parakstu vākšanā iesaistījās vairāk kā 100 LAKRA biedri un aktīvisti, nodrošināt četrdesmit Latvijas pilsētu iedzīvotājiem iespēju paust atbalstu „Krīzes likuma” projektam. Vidēji ik dienu visā Latvijā parakstījās aptuveni 400 cilvēki. Kopskaitā mēneša laikā parakstījušies vairāk kā 12 459 cilvēki. Rīgā un pierīgā parakstījušies 3945 cilvēki. Reģionos vislielākā aktivitāte bijusi Cēsīs, kur parakstījušies 792 cilvēki, Talsos parakstījušies 690 cilvēki, tiem seko Valmiera ar 670 parakstiem un Jelgava ar 584 parakstiem. Viszemākā aktivitāte ir bijusi Līvānos, Saulkrastos un Ludzā.

Tikšanās notiks Rīgas pilī plkst. 14.00.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas kredītņēmēju apvienība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv