Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Latgaliešu dziesminieks Sovvaļnīks gatavojas starptautiskajam mazākumtautību izpildītāju konkursam, lasa lekcijas un veido video klipu lauku baznīcā

Publicēts 2009-10-30 17:19:34

Samazināt palielināt tekstu

28.10.2009

Vienai no Sovvaļnīka debijas albuma spēcīgākajām dziesmām „Vysi vieji” tiek veidots video klips, kura galvenie kadri tiek filmēti Aglonas pagasta Bēržgales baznīcā un tās apkaimē. Tā ir viena no vecākajām koka baznīcām Latvijā, un šī vieta izvēlēta tādēļ, ka tai pēc video klipa veidotāju domām piemīt īpaša fascinējoša un radošu domāšanu veicinoša aura.

„Vysi vieji” video klipa veidošanas pirmā kārta noslēgusies un mūziķis Ingars Gusāns komentē piedzīvoto: „Neizbēgama un dažādas pārdomas raisoša bija tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem, kas atzina, ka ir grūti dzīvot dižķibeles apstākļos, taču viņu dzīves pieredze un garajos mūža gados gūtais rūdījums, kā arī Dieva palīdzība neļauj viņiem skumt. Un to pašu viņi novēl arī mums.” Aukstais oktobra laiks radījis ekstrēmas sajūtas filmēšanas grupai – pastāvīgi nācies pūderēt nosalušos sarkanos degunus, tādēļ vēl jo vairāk apbrīnas un cieņas pienākas baznīcēniem, kas apmeklē šo neapkurināmo koka lūgšanu namu. Mākslinieks un filmēšanas grupa pateicas Aglonas bazilikas dekānam A.Aglonietim par atsaucību.

Mūzikas video veidotāji dažas minūtes garajā klipā vēlas parādīt dzīvi pieredzējuša cilvēka grēksūdzi – atzīšanos un pārdzīvojumu. Video skatītājiem tiks nodots šī gada nogalē. Sovvaļnīka daiļrades cienītāji un tie, kas iemīļojuši dziesmu „Vysi vieji” aicināti turpināt atbalstīt to radio staciju topos, kā arī īpaši Latvijas Radio 2 Muzikālajā bankā kā vienu no gada vērtīgākajām dziesmām.

Jau šonedēļ Sovvaļnīks jeb Ingars Gusāns kopā ar pavadošajiem māksliniekiem dosies uz Nīderlandi, lai izpildītu 1. albuma singlu „Pats sevī dzeivs” starptautiskā mazākumtautību valodās dziedošu mūziķu konkursā Liet International 2009. Sovvaļnīks šajā konkursā ir vienīgais dalībnieks no Baltijas valstīm.

Konkursa vakara koncertā tiks izpildīta arī dziesma „Vysi vieji”, kuras ierakstu  var noklausīties internetā www.draugiem.lv/Sovvalniks, kur var uzzināt arī aktualitātes par mākslinieku un rakstīt vēstules, sveicienus viesu grāmatā. Vairāk par starptautisko konkursu (angļu valodā) http://www.liet.nl/en/internationaal/.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sovvaļnīks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv