Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Latviešu jaunieši no ārvalstīm vasarā varēs strādāt Latvijā

Publicēts 2007-06-05 18:19:17

Samazināt palielināt tekstu

Lai nodrošinātu iespēju ārvalstīs dzīvojošajiem latviešu izcelsmes jauniešiem praksē iepazīties ar Latvijas darba tirgus izaicinājumiem un iespējām, valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto vasaras nodarbinātības pasākumu plānu.

Minētais plāns izstrādāts sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu un Izglītības un zinātnes ministriju.

Lai izzinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes jauniešu atsaucību šādai programmai, kā arī intereses par nodarbinātības jomām, šogad vasarā jauniešu nodarbinātības iniciatīva notiks pilotprojekta veidā. Pilotprojekts "Vēlies izaicinājumu? Piesakies vasaras nodarbinātības pilotprojektam Latvijā!" norisināsies no š.g. 15. jūlija līdz 15.augustam.

Minētajā pilotprojektā varēs piedalīties 20 jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Šiem jauniešiem būs nodrošināts viņu interesēm atbilstošs darbs un naktsmājas.

Lai piemeklētu darba vietas jauniešiem interesējošās jomās, jaunieši ir lūgti aizpildīt anketas un nosūtīt Nodarbinātības valsts aģentūrai. Pašreiz pilotprojektā pieteikušies jau septiņi jaunieši.

Vienlaicīgi ar pasākumu plānu, valdība šodien atbalstīja arī LM sagatavotos grozījumus noteikumos par darba atļaujām ārzemniekiem, kas paredz vienkāršot pilotprojekta dalībniekiem darba atļaujas saņemšanas kārtību. Turpmāk ārvalstīs dzīvojošiem latviešu izcelsmes jauniešiem, kas piedalīsies valsts organizētās vasaras nodarbinātības programmās, darba atļauju izsniegs uz vīzas pamata, atbrīvojot viņus no valsts nodevas nomaksas par dokumentu izskatīšanu. Turklāt jaunieši varēs strādāt pie jebkura mūsu valsts darba devēja.

Pēc pilotprojekta ieviešanas jauniešus lūgs sniegt atsauksmes par savu pieredzi Latvijas darba tirgū. Tāpat paredzēts izstrādāt priekšlikumus minētā nodarbinātības pasākuma attīstībai mūsu valstī.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Labklājības ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv