Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvija apsveic Ukrainas dalību Pasaules tirdzniecības organizācijā

Publicēts 2008-02-06 09:37:27

Samazināt palielināt tekstu


05.02.2008

Šī gada 5.februārī Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) Vispārējās padomes sanāksmē tika pieņemts lēmums par Ukrainas pievienošanos PTO. Pēc nepieciešamo dokumentu ratifikācijas Ukrainas parlamentā Ukraina kļūs par pilntiesīgu PTO dalībvalsti.

Līdz ar to ir noslēdzies nepilnus 15 gadus ilgušais Ukrainas iestāšanās process PTO, kas ļāvis veikt Ukrainai nepieciešamās reformas ārējās tirdzniecības politikas sakārtošanā un tautsaimniecības sektoru reformēšanā, atbilstoši šīsdienas pasaules tirdzniecības pamatstandartiem.

Latvijai ir būtiska Ukrainas iestāšanās PTO, jo tā dos iespēju savstarpējās tirdzniecības attiecības balstīt uz saistošiem starptautiskās tirdzniecības noteikumiem, un tādējādi nodrošināt paredzamākus un caurspīdīgākus Ukrainas likumdošanas noteikumus.

Ukrainas iestāšanās PTO Latvijas uzņēmējiem dos pārliecību par partnera tirdzniecības noteikumu stabilitāti, skaidrus nosacījumus tādos tirdzniecībai svarīgos jautājumos kā intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzība, tirdzniecības tehniskās barjeras, sanitārie un fitosanitārie pasākumi, tranzīta brīvība, muitas procedūras, muitas maksājumi un formalitātes, kā arī garantijas tirdzniecības nosacījumu vienkāršošanai.

Ukrainas pievienošanās PTO ir nozīmīgs solis, lai veicinātu Ukrainas ciešāku sadarbību ar ES un citām šīs organizācijas dalībvalstīm. Vienlaikus tas ir priekšnosacījums sarunu sākšanai par brīvās tirdzniecības telpas izveidi ES – Ukrainas Jaunā padziļinātā līguma ietvaros. Latvija jau agrāk ir paudusi atbalstu šāda līguma noslēgšanai ar Ukrainu.

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš savā vizītē Ukrainā šī gada 31.janvārī un 1.februārī sarunās ar Ukrainas amatpersonām personīgi pauda gandarījumu par Ukrainas iestāšanās PTO sarunu pabeigšanu.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv