Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Latvija līdz Eiropas Kopienas tiesas spriedumam nekomentē tiesas procesu Laval un partneri lietā

Publicēts 2007-05-23 19:15:02

Samazināt palielināt tekstu

23.maijā Eiropas Kopienu tiesas Luksemburgā Laval un partneri lietas ģenerāladvokāts Paolo Mengoci nāca klajā ar savu atzinumu.

Latvijas valdība sīkāk nekomentē ģenerāladvokāta atzinumu, jo ar tā tekstu ir detalizēti jāiepazīstas, bet atbalsta viedokli, ka blokādēm pret ārvalstu uzņēmumiem jābūt proporcionālām, vērstām uz visu Eiropas Savienības darba ņēmēju aizsardzību. Jāatgādina, ka ģenerāladvokāta atzinumam ir tikai rekomendējošs raksturs, kuru tiesa var neņemt vērā, pasludinot savu spriedumu.

Latvijas pozīcija lietā ir, ka minētajā konfliktā ir novērojami Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 49.panta (brīva pakalpojumu kustība) pārkāpumi. Attiecīgais pants aizliedz ierobežot pakalpojumu sniegšanas brīvību citu dalībvalstu pilsoņiem, kas veic uzņēmējdarbību citā kopienas dalībvalstī. Minētajā gadījumā tiek pārkāpts arī Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 12.pants (diskriminācijas aizliegums pilsonības dēļ). Latvija uzskata, ka, iespējams, Zviedrija ir nepilnīgi ieviesusi direktīvu Nr. 96/71 Par darbinieku nosūtīšanu veikt darbu pakalpojumu sniegšanas ietvaros, kuras mērķis ir radīt godīgu konkurenci iekšējā tirgū.

2004. gada jūnijā izraisījās strīds starp Zviedrijas Celtnieku arodbiedrību un Latvijas uzņēmumu Laval un partneri, kas 2005. gada 29.aprīlī nonāca izskatīšanā Eiropas Kopienu tiesā prejudiciālā nolēmuma saņemšanai. Latvijas valdība 2006. gada 10.janvārī pieņēma lēmumu iesaistīties lietā, atbalstot brīvas pakalpojumu sniegšanas tiesības Eiropas Savienībā un nosūtot Eiropas Kopienu tiesai savus rakstiskos apsvērumus.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv