Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvija nodibina diplomātiskās attiecības ar Dominiku

Publicēts 2007-09-29 14:23:15

Samazināt palielināt tekstu

27.septembrī Ņujorkā Latvijas ārlietu ministrs Artis Pabriks un Dominikas ārlietu ministrs Čārlzs Savarīns (Charles Savarin) parakstīja kopīgu paziņojumu par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp Latvijas Republiku un Dominikas Sadraudzību.

Pirms kopīgā paziņojuma parakstīšanas A.Pabriks norādīja, ka Dominika kļūst arvien populārāks tūrisma mērķis arī ceļotājiem no Latvijas, un aicināja Dominiku izvērtēt iespēju atcelt vīzu prasību Latvijas pilsoņiem. Abi ministri uzsvēra mazo valstu lomu ANO un pauda cerību, ka diplomātisko attiecību nodibināšana veicinās Latvijas un Dominikas sadarbību. A.Pabriks norādīja, ka Latvija ir uzkrājusi vērtīgu pieredzi IT jomā, kas varētu būt noderīga Dominikai.

Līdz šim Latvija ar Dominiku sadarbojusies un turpinās sadarbību ES – Karību jūras reģiona partnerības dialoga un starptautisko organizāciju ietvaros. Pēdējā laikā Dominika piesaistījusi sev arī vērienīgu uzmanību līdz ar mākslas filmas "Karību jūras pirāti" uzņemšanu, kas noritēja tieši Dominikā 2004. un 2005.gadā.

Līdz ar to Latvija ir nodibinājusi diplomātiskās attiecības ar lielāko daļu Karību jūras reģiona valstu, izņemot Barbadosu, Grenādu, Sentkitsas un Nevisas Federāciju.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv