Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvija padziļina attiecības ar Latīņamerikas valstīm

Publicēts 2009-05-14 11:52:40

Samazināt palielināt tekstu

12.05.2009

12. un 13.maijā Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Ēriks Zunda piedalīsies XIV ES-Rio grupas ministru sanāksmē Prāgā, Čehijā. Šī gada sanāksmes darba kārtībā ir divas tēmas: "Atjaunojamās enerģijas avoti. Ilgtspējīga pieeja enerģijas drošības un klimata pārmaiņu jautājumiem" un "Finanšu sistēmas stabilitātes atjaunošana un pasaules ekonomikas izaugsme". Latvijas intereses XIV ES-Rio grupas ministru sanāksmes sakarā ir veicināt Latvijas atpazīstamību reģionā, lai stiprinātu politisko dialogu un ekonomisko sadarbību. ES dialogā ar Rio grupu Latvija nozīmīgu vietu piešķir energoefektivitātei un klimata pārmaiņu ietekmes samazināšanai.

Sanāksmes ietvaros Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Ēriks Zunda un Peru Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Daudzpusējo attiecību jautājumos vēstnieks Antonio Garsija Revija (Antonio García Revilla) parakstīs Latvijas un Peru Saprašanās memorandu par Ārlietu ministriju politiskajām konsultācijām.

Latīņamerika ir nozīmīga ES partnere, abus reģionus vieno dziļa vēsturiska un kultūras saikne, kopējas vērtības, kā arī multilaterālisma nozīmes uzsvēršana pasaulē. ES turpina būt par nozīmīgāko starptautisko donoru Latīņamerikā un atsevišķām Latīņamerikas valstīm ES ir arī nozīmīgākais tirdzniecības partneris. ES-Rio grupas ministru sanāksme ir otrs svarīgākais ES sadarbības formāts ar Latīņamerikas valstīm. Rio grupā ietilpst 23  no 33 Latīņamerikas un Karību valstīm. Sanāksmē piedalās arī Kuba, kura ES – Rio grupai pievienojās  pērn novembrī. ES-Rio grupas ministru sanāksmju formāts tika izveidots 1991.gadā, lai veicinātu domu apmaiņu un diskusijas par tēmām, kas bija svarīgas Eiropas Kopienai un Rio grupas valstīm. Latvija ir piedalījusies divās pēdējās ES-Rio grupas sanāksmēs – 2005.gadā un 2007.gadā.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv