Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Latvija par Baltkrievijā notikušās dīzeļdegvielas noplūdes nodarīto vides kaitējumu un seku likvidēšanas darbiem pieprasīs no vainīgajiem vairāk kā 300 tūkstošus latus kompensāciju

Publicēts 2007-05-23 08:48:41

Samazināt palielināt tekstu

22.maijā, Ministru Kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrija sagatavotais informatīvais ziņojums "Par Baltkrievijā notikušās dīzeļdegvielas noplūdes rezultātā Latvijai nodarīto kaitējumu un radītajiem zaudējumiem un priekšlikumiem par kompensācijas pieprasīšanu".

2007.gada 23.martā Krievijas uzņēmuma "Zapad-Transnefteprodukt" naftas produktu maģistrālā cauruļvada "Družba" avārijas rezultātā Latvijai nodarītā kaitējuma seku likvidēšanas un sanācijas darbu veikšana, pēc vides aizsardzības institūciju aprēķiniem, Latvijai radīja zaudējumus aptuveni 110 tūkstošu latu apmērā.

Savukārt izdevumi, kas saistīti ar Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas resursu iesaistīšanu, veido aptuveni 200 tūkstoši latus.

Vides ministrija pēc precizētu aprēķinu veikšanas, bet ne vēlāk kā līdz š.g. 20. jūnijam, uzsāks sarunas ar uzņēmumu "Zapad-Transnefteprodukt" par zaudējumu atlīdzināšanu. Vides ministrijas speciālisti norāda, ja tomēr neizdosies kompensāciju iegūt no uzņēmuma, tiks sagatavota prasība par zaudējumu atlīdzināšanu no Baltkrievijas.

www.vidm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv