Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvija saņem atzinību par paveikto holokausta izglītībā un izpētē

Publicēts 2007-02-21 16:47:27

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks tikšanās laikā ar Izraēlas ārlietu ministri Cipi Livni (Tzipi Livni) saņēma ministres atzinību par labajiem soļiem, kas tiek veikti holokausta izglītībā Latvijā. Izraēlas ārlietu ministre arī novērtēja Latvijas ekspertu dalību Yad Vashem kursos un semināros, un atzīmēja Latvijas darbu antisemītisma izskaušanā.

Oficiālās vizītes laikā Izraēlā ministrs arī apmeklēja holokausta varoņu un upuru piemiņas muzeju Yad Vashem un ar muzeja vadīāju Avneru Salevu (Avner Shalev) apsprieda turpmākās sadarbības iespējas holokausta piemiņā, atcerē un izglītībā. A.Salevs atzinīgi novērtēja 2006. gada 4. un 5. jūlijā Rīgā notikušo starptautisko konferenci "Holokausts: atmiņa un mācība", kuras viens no organizatoriem bija Ārlietu ministrija. Puses apsprieda iespējamo trīspusējo sadarbību, kopīgo projektu īstenošanai labākais formāts varētu būt sadarbība Darba grupas starptautiskajai sadarbībai holokausta izglītībā, piemiņā un pētniecībā ietvaros. Muzeja vadītājs uzaicināja Latvijas skolotāju grupas piedalīties Yad Vashem semināros.

Ministrs pirmajā oficiālajā vizīte Izraēlā uzturas no 19. februāra līdz 22. februārim. Trešdien, 21. februārī, ministram plānots apmeklēt Veicmana zinātnes institūtu, Izraēlas dienvidu pilsētu Sderotu, plānota tikšanās ar Eiropas Savienības robežkontroles atbalsta misijas uz Gazas joslas un Ēģiptes robežas EU BAM Rafah vadītāju ģenerāli Pjetro Pistolēzi (Pietro Pistolese). Vizītes programmā arī paredzēta tikšanās ar Latvijas un Igaunijas Ebreju asociācijas Izraēlā vadību, Latvijas goda konsuliem Izraēlā un uzņēmēju grupu. Ministrs sniegs intervijas vairākos Izraēlas masu medijos.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Tuvie Austrumi; Holokausts;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv