Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Veselība un skaistumkopšana

Latvijā saslimstība ar gripu samazinās

Publicēts 2008-02-20 09:13:41

Samazināt palielināt tekstu

19.02.2008

Pagājušās nedēļas laikā (11.– 17.februāris) Latvijas teritorijā par 43% samazinājusies saslimstība ar gripu, liecina Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk - SVA) gripas un citu elpceļu infekcijas slimību monitoringa dati.

Ar gripu pagājušajā nedēļā slimoja vidēji 162 no 100 000 iedzīvotājiem (nedēļu iepriekš, no 4.-10.februārim slimoja 261 no 100 000 iedzīvotājiem). Tas nozīmē, ka gripas izplatība Latvijā joprojām ir epidēmijas līmenī. Lai arī saslimstība ar gripu samazinās, pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu epidēmijas līmenī bija 13 teritorijās no 31 monitoringā ietvertās. Visvairāk ar gripu slimo Jelgavas un Krāslavas pilsētās un rajonos, kā arī Siguldā.

SVA speciālisti norāda, ka šajā sezonā ir vērojama vidēja līmeņa gripas intensitāte, un tā ir zemāka nekā 2006./2007.gada gripas sezonā. Savukārt, Eiropā gripas izplatība ir vērtējama kā vidēja un zema.

Joprojām visbiežāk ar gripu slimo bērni, taču saslimstība ar gripu pagājušajā nedēļā nedaudz pieauga vecuma grupā virs 65 gadiem. Turpina uzlaboties arī izglītības iestāžu apmeklējums: pagājušajā nedēļā bērnudārzus apmeklēja 70% audzēkņu, bet skolas – 88% audzēkņu.

Ar aizdomām par saslimšanu ar gripu slimnīcās pagājušajā nedēļā ievietoti 84 pacienti. Slimnīcā ārstējas arī 9 slimnieki ar gripas izraisītām komplikācijām.

Epidēmija ir gripas gadījumu biežuma straujš pieaugums un izplatīšanās kādā ģeogrāfiskā teritorijā. Katru gadu gripas aktivitātes kulminācijas periodā gripas gadījumu skaits sasniedz epidēmijas apmērus. Gripas epidēmija tiek reģistrēta, ja saslimstība ar gripu ir 100 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju vai vairāk. Epidēmijas ilgums parasti ir 4-5 nedēļas.

Lai ierobežotu gripas un citu elpceļu infekciju izplatību, SVA speciālisti aicina iedzīvotājus pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku (masveida pasākumi telpās, sabiedriskais transports), vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, kā arī atpūsties svaigā gaisā, ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, vingrot, ēst pilnvērtīgus, vitamīniem bagātus uztura produktus, dzert daudz šķidruma un saglabāt labu garastāvokli.

www.sva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sabiedrības veselības aģentūra;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv