Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvija un ASV veiksmīgi sadarbojas e-PINE ietvaros

Publicēts 2007-03-01 16:18:27

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrijas politiskais direktors Ilgvars Kļava 1. martā piedalās e-PINE (Enhanced Partnership in Northern Europe) politisko direktoru konsultācijās Vašingtonā, lai ar partneriem pārrunātu ES kaimiņu politiku un starptautiskās politikas aktualitātes.

Ārlietu ministrija sadarbību e-PINE ietvaros, kas tiek īstenota organizējot regulāras konsultācijas Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV (8+1) politisko direktoru līmenī, uzskata par nozīmīgu instrumentu, lai risinātu sarunas tādos virzienos kā politiskā drošība, veselīga sabiedrība, veselīgi kaimiņi un aktīva ekonomika.

Politiskās drošības pamatā ir cīņa pret terorismu, masu iznīcināšanas ieroču kontrole, militārā sadarbība NATO un PfP (Partnerattiecības mieram) ietvaros, dalīšanās pieredzē ar ieinteresētājām valstīm par militārām reformām. Veselīgas sabiedrības un veselīgu kaimiņu pamatelementi ir valsts un reģiona drošība, tai skaitā cīņa pret cilvēku tirdzniecību, korupciju, slimībām, vides aizsardzība, kā arī atbalsts valstīm, kas ir pārejas periodā (Ukraina, Moldova, Centrālāzija, Dienvidkaukāzs), demokrātisko un tirgus ekonomikas reformu īstenošanā. Aktīvas ekonomikas mērķis ir attīstīt tirdzniecības, investīciju, ekonomiskās un biznesa saites starp ASV, Ziemeļvalstīm un Baltijas valstu reģionu, un veidot biznesam draudzīgu vidi.

e-Pine iniciatīva sākta 2003. gadā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: e-PINE;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv