Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Latvijā un Lietuvā aizsākts eTwinning maratons

Publicēts 2009-10-31 21:22:55

Samazināt palielināt tekstu

29.10.2009

Šonedēļ Rīgā, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, tika uzsākts Latvijas un Lietuvas kopīgi īstenotais eTwinning maratons. Tā ietvaros gada garumā Latvijas un Lietuvas skolas uzņems ciemos eTwinning cilvēciņus – pašrocīgi darinātas lelles, izrādot tām skolu, pilsētu un veicot citas interesantas aktivitātes. Ziņas par šo cilvēciņu uzņemšanu un piedzīvojumiem tiks izvietotas īpaši šim maratonam paredzētā blogā www.twinschoolavg.blogspot.com.

Maratonam var pieteikties ikviena skola, kura ir iesaistīta vai vēlas tikt iesaistīta eTwinning programmā. Ja skolai ir interese, eTwinning cilvēciņu uzņemšanu iespējams apvienot ar semināru skolotājiem un skolēniem par eTwinning, par to iepriekš vienojoties ar eTwinning Nacionālo atbalsta dienestu Latvijā. Ikviena skola, kura pieteiksies maratonam, tiks reģistrēta, eTwinning. Nacionālajā mājaslapā būs pieejams saraksts ar skolām, kuras jau ir uzņēmušas un kuras vēl gaida viesu ierašanos.

Maratonu iecerēts noslēgt 2010.gada 26.oktobrī Lietuvā, kurp dosies arī 5 skolotāji un skolēni no Latvijas, kuriem būs izdevies visinteresantāk aprakstīt eTwinning cilvēciņu viesošanos.

Lai piedalītos maratonā, skolām nepieciešams nosūtīt pieteikumu uz e-pastu [email protected] . Vairāk informācijas par šo aktivitāti – dalībnieku saraksts, instrukcija dalībai maratonā un pieteikuma forma - atrodama nacionālajā eTwinning mājaslapā www.etwinning.lv, sadaļā „Maratons”.

Šis maratons iezīmēs arī eTwinning 5 gadu pastāvēšanas jubileju.

eTwinning ir Eiropas Komisijas Lifelong Learning programmas apakšprogramma, kas izveidota 2004.gadā ar mērķi organizēt sadarbību starp Eiropas skolām, kopīgi realizējot projektus mācību procesa ietvaros ar informācijas un komunikāciju tehnoloģijas palīdzību. Nozīmīgs akcents tiek likts arī uz savstarpējas komunikācijas attīstīšanu, tādējādi papildus motivējot bērnus apgūt svešvalodas.

Līdz 2009.gada oktobrim Latvijā eTwinning apakšprogrammā reģistrētas 413 skolas un 217 projekti. Kopumā Eiropā eTwinning apakšprogrammā līdz šim reģistrēta 66 091 skola. Plašāka informācija par eTwinning darbību Latvijā atrodama www.etwinning.lv, par eTwinning darbību Eiropā – www.etwinning.net.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: eTwinning;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv