Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ceļojumi un tūrisms

Latvija un Rīga varētu kļūt par vienu no Japānas tūrisma nozares jaunajiem ceļojuma mērķiem Eiropā

Publicēts 2009-08-05 16:25:33

Samazināt palielināt tekstu

Šodien ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) tikšanās laikā ar augsta līmeņa Japānas tūrisma nozares pārstāvjiem Japānas Tūrisma aģentūras komisāra Jošiaki Hompo un Japānas Tūrisma aģentu asociācijas priekšsēdētāja Akira Kanai vadībā pārrunāja iespējas Rīgai un Latvijai kļūt par vienu no Japānas tūrisma nozares jaunajiem ceļojuma mērķiem Eiropā. Šīs sadarbības rezultātā čārterreisi no Japānas uz Latviju varētu kļūt daudz biežāki, bet tuvākā nākotnē varētu tikt atvērts patstāvīgs avioreiss starp Rīgu un Tokiju.

Tikšanās laikā J.Hompo pastāstīja, ka Japānas pieeja tūrisma jomā ir unikāla, jo tā orientējas  nevis tikai uz ienākošā tūrisma veicināšanu, bet uz divpusējā– ienākošā un izejošā – tūrisma veicināšanu. „Mēs esam izvirzījuši ambiciozu mērķi – līdz 2010.gadam panākt, ka ik gadu 20 miljonu japāņu dodas ceļojumos ārpus valsts robežām,” atzina J.Hompo.

Japānas Tūrisma aģentūras komisārs atzina, ka kopš 2000.gada izejošā tūrisma apjomi Japānā ir samazinājušies, jo jaunā paaudze mazāk izmanto iespējas doties ceļojumos ārpus valsts.

Līdz ar to Japāna valdība kopā ar tūrisma industriju un vadošām lidsabiedrībām ir uzsākuši īpašu projektu, lai motivētu Japānas iedzīvotājus daudz vairāk ceļot apkārt pasaulei un pašlaik meklē jaunus ceļojumu mērķus, pieturas punktus pasaulē.

J.Hompo un A.Kanai sarunas gaitā atzina, ka Eiropa vienmēr ir bijusi interesants ceļojuma mērķis Japānas tūristiem, tāpēc gan tūrisma industrija, gan lidsabiedrības meklē jaunus ceļojumu mērķus Eiropā. Japānas valdības pārstāvis atzina, ka viens no pēdējiem jaunajiem un veiksmīgajiem ceļojumiem mērķiem ir Horvātija. Savukārt Latvija, Baltijas valstis ir iekļautas kā vēl viens jauns potenciāls ceļojuma mērķis un pašlaik notiek rūpīga tirgus izpēte.

Latvijas ekonomikas ministrs  apliecināja Latvijas patiesu ieinteresētību Latvijas un Japānas sadarbības veicināšanā tūrisma jomā. „No savas puses mēs – gan Latvijas valdība, gan tūrisma industrija, gan arī citas iesaistītās puses - esam gatavi darīt visu, lai tūristi no Japānas brauktu uz Rīgu un Latviju,” uzsvēra ministrs.

Viņš norādīja, ka Latvija un Rīga Japānas tūristiem varētu būt jauns un patīkams atklājums Eiropā. „Latvija japāņiem var kļūt par patīkamu piedzīvojumu, mūsu piedāvājums  ir daudzveidīgs, jo Latvija ir zeme ar bagātu kultūras un vēstures mantojumu, skaistu arhitektūru, modernām viesnīcām un vienu no ekoloģiski tīrākajām lauku vidēm Eiropā,” pauda ministrs.

Tāpat ministrs atzīmēja, ka Rīga kā būtisks reģiona tranzīta punkts ar attīstītu lidostu varētu būt vieta, no kurienes japāņu tūristi varētu doties tālākos ceļojumus uz kaimiņvalstīm – Lietuvu, Igauniju, Ziemeļvalstīm, Krieviju un citām Neatkarīgo valstu savienības dalībvalstīm.

Noslēdzot tikšanos, ministrs novēlēja Japānas tūrisma delegācijai sarunā ar Latvijas tūrisma industrijas pārstāvjiem atrast kopēju valodu un vienoties par turpmāku sadarbību, lai kopīgi veidotu veiksmīgus un tirgū pieprasītus tūrisma produktus.

Ekonomikas ministrs tikās ar visu Japānas delegācijas tūrisma grupu - Japānas Tūrisma aģentūras komisāru Jošiaki Hompo, Japānas Tūrisma aģentu asociācijas priekšsēdētāju Akira Kanai, Japānas Tūrisma aģentu asociācijas priekšsēdētāja vietnieku, tūrisma kompānijas "JTB Corp." valdes priekšsēdētāju Takaši Sasaki, Japānas Tūrisma aģentu asociācijas izpilddirektoru, tūrisma kompānijas "Nishitetsu Travel Co., Ltd." prezidentu Jošihiko Macuoka, Japānas Tūrisma aģentu asociācijas direktoru Takaja Okujama, "Japan Airlines Co., Ltd." viceprezidentu, Vācijas un Šveices reģionālo menedžeri Kazujuki Tanaka, "Japan Airlines Co., Ltd." viceprezidentu tūrisma veicināšanas jautājumos Tošihiko Tadokoro, tūrisma kompānijas "Jalpak International" Londonas biroja vadītāju Akijo Sugavara, tūrisma kompānijas "JTB Corp." Ceļojumu mārketinga un stratēģijas departamenta ģenerālmenedžeri izejošo ceļojumu biznesa jautājumos Masato Tezuka.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv