Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Latvija vēlas īsu un konstruktīvu Starpvaldību konferenci par ES reformu līgumu

Publicēts 2007-07-23 23:23:53

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 23.jūlijā, Briselē Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke piedalījās Starpvaldību konferences par Eiropas Savienības (ES) reformu līgumu atklāšanas cermonijā.

Konferences atklāšanā ES prezidējošā valsts Portugāle oficiāli izplatīja reformu līguma projektu, pie kura Starpvaldību konferences ietvaros strādās ES valstu un institūciju eksperti.

Starpvaldību konferences mērķis ir sagatavot jaunu ES reformu līgumu, vadoties pēc ES valstu un valdību vadītāju 21. un 22.jūnija Eiropadomē apstiprinātā sarunu mandāta. Tas paredz atteikšanos no Līguma par Konstitūciju Eiropai, kuru referendumos noraidīja Francijas un Nīderlandes pilsoņi, un jauna reformu līguma sagatavošanu. Izmantojot klasisko līgumu grozīšanas metodi, ir paredzēts grozīt Līgumu par Eiropas Savienību un Eiropas Kopienu dibināšanas līgumu, to pārdēvējot par Līgumu par Eiropas Savienības darbību.

Latvija ir gandarīta, ka Eiropadomē pieņemtajā sarunu mandātā ir saglabāta Līguma par Konstitūciju Eiropai būtība. Latvija sagaida, ka Eiropadomē pieņemtais mandāts ES līgumu reformas procesam nodrošinās īsu un konstruktīvu starpvaldību konferenci, lai dalībvalstis par jaunu reformu līgumu vienotos Eiropadomē Portugāles ES prezidentūras laikā.

Starpvaldību konferences atklāšanas cermonija notika ES ārlietu ministru sanāksmes ietvaros. Rīt, 24.jūlijā, Briselē ir paredzēta pirmā ekspertu sanāksme starpvaldību konferences ietvaros.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Normans Penke;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv