Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Latvijai ievērojami rezultāti Boloņas procesa ieviešanā

Publicēts 2007-05-19 10:32:42

Samazināt palielināt tekstu

17.un 18.maijā izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža piedalījās izglītības ministru konferencē Londonā par vienotas Eiropas augstākās izglītības telpas izveidi jeb Boloņas procesu.

Boloņas procesa ieviešana

Vakar, 17.maijā Latvijas Rektoru padomes ģenerālsekretārs, Latvijas Universitātes profesors Andrejs Rauhvargers, kurš vadīja arī Eiropas darba grupu Boloņas procesa ieviešanas izvērtēšanai, ziņoja par Boloņas procesa rezultātiem Eiropas valstīs, tajā skaitā – Latvijā. Kopumā pēdējo divu gadu laikā dalībvalstīs sasniegti labi rezultāti Boloņas procesa ieviešanā.

"Esmu gandarīta, ka Latvija gandrīz 50 Boloņas procesa dalībvalstu vidū ierindojusies pirmajā piecpadsmitniekā, parādot aizvien ciešāku mūsu augstākās izglītības integritāti Eiropas augstākās izglītības telpā un aizvien lielāku atbilstību Eiropas augstākās izglītības uzstādījumiem un izaicinājumiem. Šie rezultāti apliecina Latvijas augstākās izglītības kvalitāti, pareizi izvirzītos stratēģiskos mērķus un uzdevumus" – uzsver ministre. Viņa izsaka pateicību Latvijas augstākās izglītības mācību iestādēm, to vadībai, pasniedzējiem, studentiem, kā arī augstākās izglītības politikas veidotājiem un īstenotājiem par ieguldīto darbu un teicamajiem rezultātiem.

Ministre uzsver, ka Latvijai ir būtiski labāki sasniegumi, salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, kā arī salīdzinot ar Centrāl- un Austrumeiropas valstīm.

Latvijas sasniegumi īpaši akcentējami triju ciklu augstākās izglītības grādu struktūras ieviešanā. Proti, mūsu valsts augstākās izglītības sistēmā ir konkrēti posmi, ko noslēdzot iespējams iegūt bakalaura, maģistra un/vai doktora grādu. Turklāt, Latvijai ir ievērojami sasniegumi t.s. Eiropas kredītu pārneses sistēmas jeb ECTS ieviešanā, nacionālo kvalifikāciju sistēmas attīstībā u.c. jomās.


Ministru konferences komunikē

Šodien, 18.maijā tika pieņemts kopējais Eiropas izglītības ministru komunikē, kurā minētas galvenās prioritātes nākamajiem diviem gadiem. Savukārt vakar notika šī komunikē projekta apspriešana, kā laikā B.Rivža aicināja papildināt dokumentu, īpaši akcentējot tajā sociālo dimensiju jeb studentu sociāli ekonomisko apstākļu uzlabošanu visās Boloņas procesa dalībvalstīs. Šis priekšlikums tika atbalstīts un iekļauts konferences noslēguma komunikē.


Par Boloņas procesu

Boloņas procesa mērķis ir vienotas un kvalitatīvas augstākās izglītības telpas izveide Eiropā, mobilitātes stiprināšana, absolventu nodarbinātības un Eiropas augstākās izglītības sistēmas konkurētspējas veicināšana. Boloņas process tika uzsākts 1999.gadā un tas paredz līdz 2010.gadam izveidot vienotu Eiropas augstākās izglītības telpu.

Latviju šajā konferencē pārstāvēja arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības departamenta direktors Jānis Čakste, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja, Banku Augstskolas rektore Tatjana Volkova, Latvijas Studentu asociācijas pārstāve Anita Līce un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības speciāliste augstākās izglītības un zinātnes jautājumos Ilze Trapenciere.

Savukārt trešdien, 23.maijā LU Lielajā aulā notiks atskats uz Londonas konferenci – Latvijas nacionālais seminārs "Eiropas Augstākās izglītības telpas veidošanā sasniegtais un nākošā perioda uzdevumi Eiropā un Latvijā".

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv