Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Latvijas Biogāzes asociācija un Zemnieku saeima atbalsta Ekonomikas ministrijas gatavotos grozījumus noteikumos par bioenerģiju

Publicēts 2009-05-27 12:27:08

Samazināt palielināt tekstu

2009. gada 25. maijā

Biedrības „Latvijas Biogāzes asociācija” (LBA) un „Zemnieku saeima” (ZSA) atbalsta Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos nr. 198, „Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”, kas paredz visiem atjaunojamās enerģijas resursiem samazināt iepirkuma cenu un nedaudz palielināt biogāzes iepirkuma apjomu.

LBA pārstāvis SIA Biolak Baltic direktors Aigars Laurinovičs stāsta: „Likuma labojumi tika izstrādāti maksimāli ātri un dod cerību drīzumā zemniekiem uzsākt biogāzes iekārtu celtniecību. Arī atjaunojamās enerģijas ražošanas kvotu pārdale ļaus šo nodarbi darīt pieejamu maksimāli lielam interesentu skaitam. Tādējādi varēs veicināt ekonomiskās aktivitātes valstī.”

ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš uzsver: „Ceram, ka nākamā kabineta sēdē tiks beidzot pieņemts lēmums, lai zemnieki varētu beidzot uzsākt darbību pie projektu realizācijas. Tas būtu viens pasākums, kā šobrīd veicināt reģionu attīstību. Mums gan rada bažas atsevišķu valdības locekļu attieksme - vai tiešām viņus šobrīd neinteresē reģionu attīstību veicinošu pasākumu uzsākšana?”

 „Diemžēl Ministru Kabineta sēdē, kur lēma par šo jautājumu, oponenti formālu iemeslu dēļ  noraidīja jaunos labojumus. Aicinām valdību, sevišķi ekonomikas ministru Kampara kungu un valdības vadītāju Dombrovska kungu, pieņemot lēmumu, nepadoties šauru interešu spiedienam un turpināt godīgu tautsaimniecības politiku, kas vērsta uz plašu uzņēmēju loka interešu aizstāvību,¬¬” tā Laurinovičs.

Ministru kabineta noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 24. februāra noteikumos Nr.198 „Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību”” paredz veikt izmaiņas, kāda galalietotāju kopējā patēriņa daļa katram atjaunojamo energoresursu veidam ir obligāti nosedzama ar no atjaunojamiem energoresursiem ražotu elektroenerģiju. Noteikumu projekts paredz palielināt no atjaunojamiem energoresursiem saražotās elektroenerģijas obligātā iepirkuma apjomus no 47,74 % uz 52,67 % 2009.gadā un attiecīgi no 49,30% uz 54, 57 % 2010. un turpmākajos gados. Vienlaicīgi no atjaunojamiem energoresursiem ražotas elektroenerģijas iepirkšanai paredzētas tādas cenu noteikšanas formulas, lai nepalielinātu izmaksu slogu elektroenerģijas gala lietotājiem.

Salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošajiem MK noteikumiem Nr.198 noteikumu projektā ir samazinātas iepirkuma cenas visiem atjaunojamo energoresursu veidiem, kā rezultātā ir iespējams palielināt no biogāzes saražotās elektroenerģijas obligātā iepirkuma apjomu, vienlaikus nepalielinot ietekmi uz elektrības gala tarifu.

www.zemniekusaeima.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas Biogāzes asociācija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv