Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Latvijas ekonomikas ministrs un Igaunijas vēstnieks Latvijā parakstīja līgumu par savstarpēju jēlnaftas un naftas produktu rezervju uzglabāšanu

Publicēts 2009-08-07 15:42:51

Samazināt palielināt tekstu

06.08.2009

Ekonomikas ministrs Artis Kampars un Igaunijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Jāks Joērūts (Jaak Jõerüüt) šodien, 6.augustā parakstīja Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības līgumu par savstarpēju jēlnaftas un naftas produktu rezervju uzglabāšanu.

Minētā līguma parakstīšana nodrošinās Latvijas valstij un uzņēmumiem iespēju uzglabāt jēlnaftas un naftas produktu rezerves Igaunijā, kas palielina konkurenci naftas produktu uzglabāšanas pakalpojuma sniedzēju vidū un līdz ar to -  ekonomisko izdevīgumu Latvijas valstij un uzņēmumiem.

Kā iepriekš vēstīts, valdība 2009.gada 7.jūlija sēdē tika apstiprināts valdības noteikumu projekts Nr. 761 „Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības līgumu par savstarpēju jēlnaftas un naftas produktu rezervju uzglabāšanu”.

Normatīvais akts tika izstrādāts saskaņā ar 2006.gada 24.jūlija Padomes Direktīvas 2006/67/EK, ar ko dalībvalstīm uzliek par pienākumu uzturēt jēlnaftas un naftas produktu obligātās rezerves. Minētā direktīva paredz iespēju dalībvalstīm  uzglabāt obligātās naftas produktu rezerves citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

Latvijai šāds līgums jau ir noslēgts ar Lietuvu. Līdzīgus līgumus vēl paredzēts noslēgt ar Zviedriju, Nīderlandi, Somiju un Dāniju.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv