Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sports

Latvijas enduro pārstāvji piedalīsies Eiropas čempionātā enduro

Publicēts 2007-03-29 18:38:16

Samazināt palielināt tekstu

Nedēļas nogalē, Itālijā norisināsies pirmais Eiropas čempionāta enduro posms. Pirmajā čempionāta posmā Latviju pārstāvēs divi enduro sportisti – Latvijas čempionāta enduro 2006. gada E2 klases pirmās vietas ieguvējs Eduards Stefanovičs un 3. vietas ieguvējs Kristiāns Evarsons.

Līdzīgi kā Latvijā, Eiropas čempionāts norisināsies trīs dienas. Vidēji dienā sportisti bezceļu trasē pavadīs 7 stundas, pārvarot aptuveni 500 km garu trasi. Enduro noteikumi paredz, ka trase nevar būt mazāka par 400 km.

Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) enduro komisijas vadītājs, Eiropas čempions enduro skaidro, ka "Itālijā trases ir ļoti akmeņainas un kalnainas, kas nav raksturīgi Latvijas situācijai un augstus rezultātus nevaram lolot. Tomēr jaunajiem sportistiem tā būs ļoti laba pieredze. Itālijā parasti ir daudz testu (sacensību ātrumposmi), līdz pat astoņiem, kuros dienā vien būs jāpavada apmēram 2.5 stundas un tas vien būs sportistiem īsts pārbaudījums".

LaMSF enduro komisija šogad finansiāli atbalstījusi jaunos censoņus, paredzot no komisijas budžeta katram sportistam Ls 400 dalībai Eiropas čempionātā.

"Aizvadītajās sezonās esam sekmīgi piesaistījuši un palielinājuši enduro pārstāvju skaitu sacensībās. Mūsu nākamais solis ir veicināt jauno sportistu dalību starptautiskajā arēnā. 2008. gadā Latvijā norisināsies Eiropas čempionāta enduro posms un mums jābūt labi sagatavotiem cīņai par pirmo piecinieku. Startējot starptautiskajā arēnā, sportisti, iepazīstot dažādu tipu trases, uzkrāj pieredzi un attīsta savu meistarību "

Kristiāns Evarsons norāda, ka "šogad mērķis ir pēc iespējas labāk startēt visos Eiropas čempionāta posmos un, protams, pēc iespējas augstāku vietu iegūt Latvijas čempionātā".

Latvijas sportisti jau guvuši pirmos iespaidus starptautiskajā arēnā. "Pirmo reizi piedalījos starptautiskajās sacensībās 2004. gadā Nāciju kausā (motosporta Olimpiskās spēles, komandas cīņa) un nākamajā gadā startēju divos čempionāta posmos. Salīdzinot ar Latviju, Eiropas sacensībās piedalās vairāk dalībnieku, līdz ar to lielāka konkurence. Ja Latvijā startē vidēji 100 sportistu vienās sacensībās, Eiropā – vairāk par 300. Un protams, Eiropas līmeņa trases ir daudz grūtākas un prasa lielāku meistarību"

Pievienoties šīgada sezonā pārējos čempionāta posmos plāno vēl trīs Latvijas sportisti. Gan Latvijas populārākais enduro braucējs Jānis Vinters, gan Artūrs Robežnieks un Madars Pureklis. Eiropas čempionātā sportisti ne tikai uzrāda savus individuālos sasniegumus, bet pārstāv arī savas valsts komandu, pelnot punktus savas komandas kopvērtējuma ieskaitei.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Enduro;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv