Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Latvijas forums Valmierā pulcē vairāk nekā 60 dalībniekus

Publicēts 2009-08-20 16:11:23

Samazināt palielināt tekstu

Otrais Latvijas Forums 19.augustā, kas bija veltīts izglītības jautājumiem un vienlaikus norisinājās 8 pilsētās, Valmierā pulcēja vairāk nekā 60 dalībniekus.

Viņu vidū bija izglītības iestāžu vadītāji, pedagogi, bērnu vecāki, izglītības speciālisti no Limbažu puses. Klāt bija arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, kuru uzdevums bija tikai fiksēt valmieriešu idejas. Foruma diskusiju vadīja Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks un Izglītības pārvaldes vadītāja v.i. Inga Zariņa- Bojāre. Eksperti bija Vidzemes Augstskolas rektore Vija Daukšte, psiholoģe Iveta Kreišmane un uzņēmējs Normunds Cercins.

Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijai nosūtītas gandrīz 30 valmieriešu atziņas, priekšlikumi, ierosinājumi. Lielākā daļa saistīti ar likumdošanas sloga mazināšanu, kas pavērtu iespējas izglītības iestādēm atbilstoši esošajai situācijai piemērot un mainīt darbību. Tāpat rosināts pārskatīt izglītības programmas un standartus, celt pedagoga darba prestižu, par problēmām izglītības nozarē, to cēloņiem un risinājumiem, reformu vairāk runāt publiskajā telpā, veicināt vecāku līdzdalību izglītības sistēmā- gan lēmumu pieņemšanā, gan finansēšanā, rast iespēju nodrošināt valsts finansējumu interešu izglītībai.

Kā foruma ietvaros informēja Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks, līdz nākamā gada pavasarim tiks izstrādāta pilsētas izglītības stratēģija, kas būs balstīta uz rūpīgu esošās situācijas un finanšu analīzi.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv