Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) prezidente Eva Ikstena skaidro Eiropas valstu prezidentiem Latvijas jauniešu vīziju par Eiropas nākotni

Publicēts 2007-04-12 11:50:19

Samazināt palielināt tekstu

Vakar, 11.aprīlī , Latvijas Jaunatnes padomes prezidente Eva Ikstena uzstājās Latvijas valsts prezidenta kancelejas rīkotajās debatēs par Eiropas nākotni, skaidrojot Latvijas jauniešu vīziju par Eiropas Savienības (ES) attīstību astoņu Eiropas valstu prezidentiem. Savā runā, pārstāvot jauniešus Latvijā, Ikstena uzsvēra, ka jauniešu "Eiropas sapni" veido vienota konstitūcija, uz Eiropas vērtībām balstīta izglītība un spēcīga pilsoniskā sabiedrība.


LJP prezidentes uzstāšanās notika astoņu Eiropas prezidentu neformālās tikšanās laikā, kas norisinājās Rīgā š.g. 10.-11.aprīlī. Evas Ikstenas prezentēto Latvijas jauniešu vīziju par 21.gadsimta Eiropu noklausījās Latvijas, Vācijas, Itālijas, Ungārijas, Austrijas, Polijas, Portugāles un Somijas prezidenti.

Eva Ikstena savā runā uzsvēra, ka jauniešiem ir savs viedoklis par ES tālāko attīstību, ko ir pierādījis marta beigās notikušais ES Jaunatnes samits Romā. Šajā kontekstā ir ļoti būtiski, lai tiktu pieņemta regulējoša un vienojoša normatīvā bāze Eiropā par jaunatni. Savukārt Latvijā vēl joprojām aktuāla ir Jaunatnes likumprojekta apstiprināšana. Tika uzsvērts arī sāpīgais jautājums par jaunatnes nevalstiskā sektora ilgtspējīgas finansiālā atbalsta struktūras izveidošanu.

LJP prezidente savā runā aicināja uz tādām ES reformām, kas ļautu iedzīvotājiem daudz lielākā mērā iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesā. Runājot par izglītību, Eva Ikstena norādīja, ka 21.gadsimtā būtiski ir atzīt neformālo izglītību kā būtisku izglītības posmu, kas nodrošina tieši katra jaunieša personisko spēju attīstību.

Pēc Evas Ikstenas uzstāšanās, viņu apsveica gan Somijas, gan Itālijas prezidenti. Kā vēlāk atzina Eva Ikstena, "starptautiskā mērogā, šis viennozīmīgi ir viens no svarīgākajiem LJP sasniegumiem šogad. Ir būtiski uzturēt saikni starp jauniešiem un augsta ranga valstsvīriem, jo tas ļauj viņiem uzzināt jaunatnes domas. Savukārt mums tā ir iespēja pateikt vai tas, ko politiķi dara, atbilst jaunatnes šodienas un rītdienas vajadzībām."

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Prezidents;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv