Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Zinātne

Latvijas jaunieši saņem pateicību, piedaloties zinātnes izstādē EXPO 2007

Publicēts 2007-07-20 13:29:16

Samazināt palielināt tekstu

No starptautiskās zinātnes izstādes EXPO 2007 Latvijas delegācija atgriezās ar atzinību (sertifikātu un medaļām) un gandarījumu par teicami paveiktajiem darbiem.

Latvijas delegāciju starptautiskās zinātnes izstādē EXPO 2007, kura šogad norisinājās no 8.-17.jūlijam Durbanā (Dienvidāfrikas Republikā), pārstāvēja Rīgas Franču liceja 2007.gada absolventi Baiba Niparte, Jānis Timma un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas absolvents Guntis Koļčs, kā arī Valsts jaunatnes iniciatīvu centra direktore Agra Bērziņa un vecākā referente skolēnu zinātniski pētnieciskā darba jautājumos Mudīte Kalniņa.

Starptautiskās zinātnes izstādes EXPO 2007 speciālo Milset (Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā) balvu saņēma Rīgas Franču liceja absolventi - Baiba Niparte un Jānis Timma par izstrādāto darbu fizikā "Organisko plāno kārtiņu fotoelektrisko īpašību pētījumi saules elementiem" (darba vadītāji - skolotāja Biruta Šķēle un Dr.habil.phys. Inta Muzikante).

Paralēli izstādei EXPO 2007 notika arī starptautiskais MILSET kongress, kurā tika ievēlēts jauns pasaules prezidents Roberto Hidalgo no Meksikas, kā arī izstrādāti MILSET statūti un pieņemtas vadlīnijas organizācijas darbībai turpmākajiem 5 gadiem.

2007.gada zinātnes izstādē EXPO 2007 piedalījās 600 jaunieši no 39 valstīm, kuri kopumā prezentēja 305 darbus dažādās dabas zinātņu un inženiertehnisko zinātņu nozarēs, savukārt nākamā starptautiskā zinātnes izstāde EXPO notiks 2009.gadā Tunisijā.


No kreisās - jauns DAR zinātnieks un uzņēmējs, Baiba Niparte un Jānis Timma.


No kreisās - Agra Bērziņa, Jānis Timma, Baiba Niparte, A.Van Ruymbeke (MILSET Eiropas prezidents), Mudīte Kalniņa un Guntis Koļčs.


No kreisās - Agra Bērziņa, Jānis Timma, Baiba Niparte un Mudīte Kalniņa.

www.vjic.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs; Baiba Niparte; Jānis Timma; Guntis Koļčs; Mudīte Kalniņa;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv