Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Latvijas Kara muzejā atklāj izstādi "Ar sarkanbaltsarkano karogu mastā"

Publicēts 2007-05-18 09:25:42

Samazināt palielināt tekstu

Izstāde, kura tapusi sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, stāsta par Latvijas Republikas tirdzniecības flotes kuģu likteņiem Otrajā pasaules karā.

Sākoties Otrajam pasaules karam 1939. gada 1. septembrī Latvijas tirdzniecības flotes sastāvā bija reģistrēti 88 preču un preču-pasažieru kuģi. Jau pirmajos kara mēnešos Latvija zaudēja 17 tirdzniecības flotes kuģus. Taču lielākie zaudējumi sākās pēc Latvijas okupācijas 1940. gadā, kad Padomju Savienība nacionalizēja 54 Latvijas ostām pierakstītos kuģus, no kuriem lielākā daļa gāja bojā sākoties karadarbībai starp Vāciju un Padomju Savienību.

Ārpus Padomju Savienības un Vācijas ietekmes sfēras Rietumeiropas un Amerikas ūdeņos palika 13 kuģi, kuru kapteiņi ignorēja pavēli atgriezties PSRS ostās. ASV un Lielbritānija, noslēdzot līgumus ar kuģu īpašnieku legāli pilnvarotām aģentūrām, kuģus pārņēma kara transporta vajadzībām. No 13 kuģiem 8 tika zaudēti, veicot pārvadājumus sabiedroto labā.

Kopā Otrā pasaules karā gāja bojā 56 Latvijas tirdzniecības flotes kuģi. 1948. gada 8. decembrī nogrima tvaikonis “Ķegums" – pēdējais kuģis ar sarkanbaltsarkano karogu mastā. Neatkarīgās valsts simbols uz ilgu laiku pazuda no pasaules jūrām un okeāniem.

Izstādes autors V.Kuzmins ; J.Siks

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas Kara muzejs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv