Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Latvijas karavīri piedalās starptautiskajās mācībās

Publicēts 2009-09-03 14:37:15

Samazināt palielināt tekstu

31.08.2009

No š.g. 1.līdz 19.septembrim Nīderlandē, Dānijā, Bosnijā un Hercegovinā notiks lauka mācības „COMBINED ENDEAVOR”, kurās piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri. Tās ir ikgadējas mācības, kuras jau piecpadsmito reizi organizē ASV Eiropas pavēlniecība. Mācībās piedalīsies NATO un to partnervalstu Partnership for peace (PfP), kā arī Vidusāzijas valstu pārstāvji.

Latviju Nīderlandē mācībās pārstāvēs 7 karavīri no Apvienotā štāba Sakaru un informācijas sistēmu departamenta (J-6), Nodrošinājuma pavēlniecības Sakaru un informācijas sistēmu atbalsta centra (SAC) un Štāba bataljona. Nīderlandē tiks nodrošināta divu īsviļņu radiotīklu galveno radiostaciju darbība (NCS – Net Control Station). Mācību ietvaros Latvijā darbosies divas īsviļņu „mājas” radiostacijas, kuru darbību nodrošinās Jūras spēku, Štāba bataljona, SUV un SZS karavīri.

Mācību mērķis ir NATO un PfP jeb NATO partnervalstu un Vidusāzijas valstu sakaru un informācijas tehnoloģiju aprīkojuma savietojamības pārbaude. Mācību dalībnieki veiks plānošanas procesā izstrādātos uzdevumus (testus) sakaru iekārtu izmantošanā; pārbaudīs sakaru procedūras pirms NATO operāciju izvēršanas, kā arī globālu krīžu situāciju simulētos apstākļos. Reaģēšana uz krīzes situācijām ir ieguvusi daudznacionālu raksturu un bieži kopā ir jāstrādā tādām valstīm, kas nav iepriekš sadarbojušās, tādēļ dažādu valstu veiksmīgai sadarbībai tieši sakaru un informācijas sistēmu jomā ir liela nozīme.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv