Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Latvijas karavīriem Afganistānā svētku mielastu gatavos Mārtiņš Rītiņš

Publicēts 2009-11-09 20:41:23

Samazināt palielināt tekstu

Lai sveiktu Latvijas armijas 90.gadadienā Afganistānā dienošos karavīrus, pagatavojot viņiem īpašu svētku mielastu, uz operāciju rajonu dosies restorāna „Vincents” šefpavārs Mārtiņš Rītiņš un viņa pavāru komanda.

Mārtiņš Rītiņš, kurš savulaik ir strādājis par pavāru ASV naftas bāzē Saūda Arābijā un ir pieradis gandrīz vai pie militārās disciplīnas, saka: „Jau esmu nolēmis no līdzpaņemtajiem Latvijas zemnieku produktiem pagatavot svētku zosi viršu medus glazūrā, rupjmaizes kārtojumu un uzvārīt īstu lauku tēju. Būs vēl arī citi gardumi, taču tas nav galvenais. Galvenais – lai mūsu karavīriem tā būtu no ikdienas atšķirīga diena, turklāt, ar pozitīvām emocijām un domām, lai šī diena viņiem būtu svētki. Ja tie būs izdevušies, jutīšos ļoti pagodināts!”

Restorāna „Vincents” šefpavārs armijas un valsts svētkus šogad pavadīs kopā ar karavīriem Afganistānas pilsētā Meimenā, kur dien lielākā daļa no Afganistānā izvietotajiem Latvijas kontingenta karavīriem. Pavisam dienesta pienākumus NATO vadītajos Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos (ISAF) pilda vairāk nekā 170 Latvijas karavīri, no kuriem 34 karavīri dienesta pienākumus pilda kopējā Latvijas un ASV Operacionālās sadarbības padomnieku grupā, veicot Afganistānas Nacionālās armijas vienības vadības un karavīru apmācību šīs valsts austrumu provincēs.

Jau ziņots, ka Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.

Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90.gadadienu, visos Latvijas novados notiek dažādi pasākumi - militārās parādes, NBS orķestru koncerti, piemiņas ceremonijas, karavīru, zemessargu un jaunsargu sporta sacensības, pārgājieni un talkas, kā arī politikas un vēstures ekspertu diskusijas un konferences.

Plašāk par armijas gadadienas svinībām, kuras turpināsies līdz pat gada beigām, lasiet svētku mājas lapā www.la90.lv.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv