Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas sadarbība - abpusēji veiksmīga

Publicēts 2009-07-30 13:45:46

Samazināt palielināt tekstu

29.07.2009

Šodien, 29.jūlijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Krievijas Federācijas (KF) transporta ministru Igoru Levitinu, kurš vienlaikus ir arī Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētājs. Tikšanās notika Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas un Lietišķās padomes tikšanās ietvaros.

Uzsākot sarunu, Transporta ministrs I.Levitins pateicās Ministru prezidentam V.Dombrovskim un Ekonomikas ministram Artim Kamparam par konstruktīvo un veiksmīgo sadarbību, kā arī par to, ka šīs vizītes laikā ir izdevies ievērojami pavirzīties uz priekšu, lai iespējami drīzākā laikā varētu parakstīt līgumu par investīciju veicināšanu un aizsardzību un līgumu par izvairīšanos no nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas. „Ja pirms dažiem gadiem mēs diskutējām par tikšanās nepieciešamību vispār, tad šobrīd šādu diskusiju vairs nav. Tā vietā ir konstruktīvs un uz mērķi virzīts darbs,” uzsvēra I.Levitins.

V.Dombrovskis, pozitīvi novērtējot Starpvaldību komisijas paveikto, uzsvēra, ka attiecībā uz dubultnodokļu līgumu pusēm jāturpina darbs pie iekšējās saskaņošanas procesa pabeigšanas. Valdības vadītājs teica, ka Latvijas puse ir gatava tuvākajā laikā virzīties uz iekšējās saskaņošanas procesa pabeigšanu.

Ministru prezidents arī atzina, ka investīciju līguma sarunās puses ir paveikušas ievērojamu darbu, vienlaikus piebilstot, ka ir spēkā Latvijas puses kompromisa piedāvājums par nacionālā režīma nepiemērošanu nozarēs, kas noteiktas KF likumā par stratēģiskajām nozarēm. „Domāju, ka mūsu piedāvājums ir izdevīgs abām pusēm,” piebilda V.Dombrovskis.

KF Transporta ministrs pozitīvi novērtēja abu valstu sadarbību transporta un pārvadājumu nozarēs, kā arī atzina, ka vēl ir daudz neizmantotu iespēju to paplašināt. Savukārt V.Dombrovskis uzvēra, ka Latvijas puses redzējumā, Latvijas – Krievijas attiecības transporta jomā attīstās dinamiski un konstruktīvi. Kravu pārvadājumiem starp Latvijas un Krievijas dzelzceļiem ir tendence pieaugt. Latvijas un Krievijas dzelzceļu uzņēmumu līmenī ir izveidojusies konstruktīva sadarbība, kas būtu jāveicina arī turpmāk.

Krievija ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris ārpus ES (trešais lielākais kopumā). Latvijas un Krievijas tirdzniecības apgrozījums 2008.gadā bija USD 2,59 miljardi, kas attiecīgi bija par 27% lielāks nekā 2007.gadā. Sagaidāms, ka ekonomiskās krīzes iespaidā 2009.gadā šie apjomi kritīsies.

No Latvijas puses sarunā piedalījās Ekonomikas ministrs A.Kampars, LR vēstnieks KF E.Skuja, LDDK prezidents V.Gavrilovs un LDDK viceprezidents V.Meļņiks.

No Krievijas puses piedalījās KF vēstnieks LR A.Vešņakovs, Lietišķās padomes līdzpriekšsēdētājs P.Avens, KF Ražotāju un uzņēmēju padomes prezidents A.Šohins, KR Transporta ministrijas Starptautisko attiecību departamenta direktors A.Andrejevs.

Foto no tikšanās var lejupielādēt Valsts kancelejas Flikr.com albumā: http://www.flickr.com

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv