Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Latvijas Nacionālajā teātrī – „Meistardarbnīca” skolēniem

Publicēts 2009-11-08 19:25:59

Samazināt palielināt tekstu

02.11.2009

Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā Nacionālās mākslas atbalsta fondu uzsāks Nacionālā teātra vēsturē nebijušu projektu – „Meistardarbnīcu”,  kas piedāvās iespēju skolēniem vecumā no 9 līdz 14 gadiem izdzīvot Latvijas Nacionālo teātri no pagrabstāva, līdz augšstāvam, ieiet darbnīcās, kur veido dekorācijas, šuj kostīmus un iejusties aktieru lomās, kā arī pašam iesaistīties izrādes tapšanā. Meistardarbnīca iecerēta kā četru nodarbību cikls. Pirmā nodarbība – 24.novembrī plkst.16.00.

„Izdzirdot vārdu teātris, katram ir savi priekšstati un lolotas ilūzijas par to, kas notiek teātra ikdienā un brīdī, kad skatītājs bauda skatuves mākslas kultūru. Izrādes laikā līdztekus notiek neskaitāmi daudz darbību, kuras skatītājs pat nenojauš. Tāpēc Latvijas Nacionālais teātris aicina iepazīties ar teātra aizskatuvi. Meistardarbnīcas dalībniekiem piedāvāsim unikālu iespēju būt teritorijā, kas atrodas aiz skatuves priekškara, redzēt un iepazīt teātra darbnīcu meistarus, aktieru vadībā iepazīt un apgūt dažus aktiermeistarības trikus. Nodarbības notiks reizi mēnesī,” stāsta projekta idejas autore Lolita Grāvīte.

Latvijas Nacionālais teātris šobrīd strādā pie izglītības projekta, kurš paredzēts sākumskolas bērniem, kā arī Meistardarbnīcas turpinājuma. „Teātra izglītības loma Latvijā netiek pilnībā novērtēta. Protams, katrs teātris savā repertuārā iekļauj izrādes  bērniem, tomēr izglītojošo projektu piedāvājums nav plašs – to šobrīd veiksmīgi realizē ar klasisko mūziku saistītās iestādes - Latvijas Nacionālā opera, Latvijas Koncerti, Nacionālais simfoniskais orķestris. Teātra vidē joprojām dzirdami sirdssilti stāsti par savulaik Jaunatnes teātra kopto tradīciju – aktīvi teātra dzīvē iesaistīt skolēnus. Mēs, uzsākot šo projektu, ceram kļūt par Izglītības programmas celmlaužiem mūsdienu Latvijas teātru vidē,” akcentē Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Četru nodarbību abonementa cena – 15 Ls; tālruņi informācijai par abonementa iegādi: 25442207 un 2544223

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv