Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ceļojumi un tūrisms

Latvijas nepilsoņi uz Norvēģiju varēs ceļot bez vīzas

Publicēts 2007-03-05 14:23:19

Samazināt palielināt tekstu

No 5.marta Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Norvēģijā vairs nebūs nepieciešama vīza, Ārlietu ministriju informēja Norvēģijas Karalistes vēstniecība Rīgā.

Kā zināms, Latvijas nepilsoņi no 19. janvāra atbrīvoti no vīzas prasības ceļošanai Eiropas Savienības ietvaros, ceļojot uz Austriju, Beļģiju, Bulgāriju, Čehiju, Dāniju, Franciju, Grieķiju, Igauniju, Itāliju, Kipru, Lietuvu, Luksemburgu, Maltu, Nīderlandi, Poliju, Portugāli, Rumāniju, Slovēniju, Slovākiju, Spāniju, Somiju, Ungāriju, Vāciju, Zviedriju. Papildus Latvijas nepilsoņi bez vīzas var ceļot uz Islandi.

Regulu nepiemēro Lielbritānija un Īrija.

Jāatgādina, ka šā gada 19. janvārī stājas spēkā Eiropas Savienības Padomes 2006. gada 21. decembra Regula (EK) nr. 1932/2006, ar kuru tiek grozīta Eiropas Savienības Padomes 2001. gada 15. marta Regula (EK) nr. 539/2001, paredzot to trešo valstu sarakstu, kuru pilsoņiem, šķērsojot dalībvalstu ārējās robežas, ir jābūt vīzām, kā arī to trešo valstu sarakstu, uz kuru pilsoņiem šī prasība neattiecas.

Grozījumi paredz atbrīvot no vīzas prasības arī atzītus bēgļus un bezvalstniekus, kuri pastāvīgi uzturas kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm un viņiem ir šīs dalībvalsts izdots ceļošanas dokuments.

Neskaidrību gadījumos pēc papildu informācijas lūgums vērsties tās valsts vēstniecībā, uz kuru plānots doties vai Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nepilsoņi; Vīzas;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv