Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Latvijas pilsētas iesaistās ES mēru iniciatīvā par ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānu

Publicēts 2008-01-22 10:44:12

Samazināt palielināt tekstu

No 28. līdz 30. janvārim Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis līdztekus citiem lielo pilsētu mēriem Briselē (Beļģijā) piedalīsies Eiropas Savienības Ilgtspējīgas enerģijas nedēļas aktivitātēs. Galvenā no tām būs Mēru iniciatīvas līguma apspriešana, ko 29.janvārī organizē Eiropas Komisijas Enerģijas un transporta ģenerāldirektorāts un kuras nolūks ir veicināt CO2 izmešu samazināšanos, ieviešot ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānus pašvaldībās.

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēža padomniece Eiropas Savienības jautājumos un LPS pārstāvniecības Briselē vadītāja Evita Gržibovska pastāstīja, ka ar šo līgumu pašvaldības atzīst un uzsver lomu energoefektivitātes un enerģijas taupīšanas jomā, arī enerģijas likumdošanas īstenošanā. Tāpat mēri apņemas veicināt CO2 izmešu samazināšanos, ieviešot ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānu savās pašvaldībās. Plānots, ka šo rīcības plānu būs jāizstrādā divu gadu laikā pēc šī līguma ratifikācijas. Pašvaldības vadītāji apņemas arī sniegt plāna īstenošanas ikgadējo izvērtējumu, uzraudzību utt., dalīties pieredzē ar citām pašvaldībām, rīkot savās pašvaldībās īpašas enerģijas dienas, kuru ietvaros iedzīvotajiem būtu iespējas iepazīties ar energotaupīšanas iespējām, informēt medijus par rīcības plāna īstenošanas gaitu. Ar šo līgumu tiek izteikts aicinājums Eiropas Komisijai un nacionālajām valdībām veicināt sadarbību ar iesaistītām pilsētām enerģijas rīcības plānu īstenošanā, aicina Komisiju finansiāli atbalstīt rīcības plānu ieviešanu.

Ilgtspējīgas enerģijas nedēļas, un tieši 29.janvāra seminārā plānots iepazīstināt ieinteresētos mērus ar šo iniciatīvu, ar turpmākajiem soļiem, kurus spers Eiropas Komisija, lai veicinātu iniciatīvas ieviešanu utt. Mēru iniciatīvas līguma apspriešana notiks sanāksmē, kurā piedalīsies vismaz simts pilsētu mēri, kas vēlas iesaistīties šajā iniciatīvā, kā arī ES enerģijas komisārs Andris Piebalgs un citas ES amatpersonas. Tālākās aktivitātes koordinēs Eiropas Komisijas izveidots iniciatīvas sekretariāts, kas pašlaik tiek veidots. Jāpiebilst, ka arī citām ieinteresētajām pašvaldībām būs iespēja izteikt interesi un iesaistīties arī vēlākā posmā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera; Latvijas Pašvaldību savienība; Inesis Boķis; Andris Piebalgs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv