Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Latvijas Televīzija noraida pārmetumus par sensacionāla sižeta veidošanu un aicina izvērst šo diskusiju raidījumā „100. pants”

Publicēts 2009-04-15 16:46:02

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas Televīzija noraida publiskajā telpā izskanējušos pārmetumus, ka 12. aprīļa raidījumā „De Facto” ietvertais sižets par Latvijas Evaņģēliski Luteriskās un Romas katoļu baznīcas iespējamo apvienošanos būtu veidots kā tīša sensācija un „kliedzoša intriga”.

Ilze Nagla, „De facto” redaktore: „Uzskatām, ka mūsu – raidījuma veidotāju - pienākums ir informēt sabiedrību par būtiskiem procesiem, kas notiek valstī un tos analizēt. Mūsuprāt, strukturālās vienotības meklējumi starp Latvijas Evaņģēliski Luterisko baznīcu un Romas katoļu baznīcu ir Latvijas iedzīvotājiem svarīga ziņa, kuru ikvienam ir tiesības zināt, analizēt un vērtēt. Ņemot vērā lielo skatītāju atsaucību pēc svētdienas raidījumā ietvertā sižeta, varam droši secināt, ka daudzi mūsu skatītāji, kuru vidū ir gan luterāņi, gan katoļi par sāktajām sarunām un to iespējamo mērķi nav informēti.”

Lai plašāk analizētu šo jautājumu, kas sabiedrībā un kristīgajā vidē radījis tik plašas diskusijas, šovakar, 15. aprīlī, plkst. 20:00 raidījuma „100.pants” studijā viesosies Latvijas Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Romas katoļu baznīcas Latvijā priesteris Zbigņevs Stankevičs.

Bet jau šobrīd, lai noraidītu un kliedētu jebkādas šaubas par apzināti veidoto intrigu, LTV1 mājas lapā (www.ltv1.lv) iespējams noskatīties gan 12. aprīļa raidījuma „De Facto” minēto sižetu, gan intervijas fragmentus ar arhibīskapu Jāni Vanagu, kuros tiek runāts par iespējamo baznīcu apvienošanos.

Informāciju sagatavoja LTV Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv