Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Latvijas Transporta savienība ievieš jauno muitas garantiju sistēmu kravu piegādē uz Krievijas Federāciju

Publicēts 2007-10-21 10:29:21

Samazināt palielināt tekstu

2007. gada 18.oktobrī

Latvijas Transporta savienība sadarbībā ar SAS "ROSTEK-Garant" (Krievija), saskaņojot ar KF Federālo Muitas dienestu, eksperimenta režīmā ievieš jauno preču piegādes nodrošināšanas sistēmu iekšējā un starptautiskā tranzītā uz Krieviju. Par to Rīgā notikušā preses brīfinga gaitā pastāstīja LTS prezidents Vladimirs Zvonarevs, SAS "ROSTEK-Garant" direktors Genādijs Jeļisejevs un viņa vietnieks Andrejs Greckis.

Tādējādi Latvijas pārvadātāji, loģisti, 3PL provaideri, ekspeditori un kravu īpašnieki iegūs papildus iespējas muitas procedūru noformēšanā, pārejot Latvijas-Krievijas robežu.
Šīs sistēmas ietvaros paredzēta arī iepriekšējas Krievijas muitas orgānu informēšanas par pārvadājamām kravām elektroniskā veidā izmantošana augstākā tehniskā līmenī, kas ļaus samazināt muitas procedūru noformēšanas laiku.

Pateicoties inovāciju tehnoloģijām, daļēji atrisināta arī tā sauktā "brīvdienas" problēma, kad transporta līdzekļi izveidojušās reglamenta dēļ ir spiesti stāvēt robežpāreju teritorijā brīvdienās un svētku dienās gaidot, piemēram, muitas pavadījumu.

- Diemžēl šobrīd pastāvošās muitas garantijas pilnā mērā nenodrošina pieaugošo kravu plūsmu, kas virzās no ES valstīm uz Krievijas federāciju, - saka V.Zvonarevs. – Tas rada nepieciešamību paātrināt muitas procedūru noformēšanu un aktīvi ieviest informācijas nodošanas pa elektroniskajiem kanāliem sistēmas.
Jāatzīmē, ka piedāvātā sistēma neaizvieto kādu no jau šodien izmantotajām muitas procedūrām, un transporta un loģistikas kompānijām ir iespēja izvēlēties, kādu muitas procedūru pielietot pārvadājumos.

Sagaidāms, ka jaunā sistēma ne tikai paātrinās muitas procedūru noformēšanas procesu un nodrošinās to caurredzamību, bet radīs arī priekšnoteikumus autotransporta rindu samazināšanai uz robežas ar Krieviju, kā arī uzlabos sociālo un ekoloģisko situāciju pierobežas rajonos.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv