Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvijas un Brazīlijas ārlietu ministri vienojas par politiskām konsultācijām

Publicēts 2007-09-27 15:03:30

Samazināt palielināt tekstu

26. septembrī Ņujorkā, ASV, ārlietu ministrs Artis Pabriks un Brazīlijas ārlietu ministrs Selsu Amorims (Celso Amorim) parakstīja saprašanās memorandu par abu valstu ārlietu ministriju politiskajām konsultācijām. Tas paredz dažādos līmeņos konsultēties un apmainīties viedokļiem par divpusējo attiecību jautājumiem, kā arī abu pušu interesējošām reģionālām un starptautiskām problēmām.

Artis Pabriks norādīja, ka Latvija ir viena no ANO Drošības padomes paplašināšanas atbalstītājām, tajā iekļaujot arī Brazīliju, Vāciju, Japānu un Indiju, un tas kārtējo reizi tika uzsvērts arī Latvijas prezidenta Valda Zatlera ANO Ģenerālās asamblejas 62. sesijas atklāšanas uzrunā.

Tikšanās laikā Latvijas ārlietu ministrs Artis Pabriks uzaicināja Brazīlijas ārlietu ministru Selsu Amorimu vizītē Latvijā, jo paredzētā Brazīlijas ārlietu ministra vizīte pērnā gada martā tika atlikta.

Latvijas Ārlietu ministrija vēlas aktivizēt politisko dialogu ar Brazīliju, kas tika pacelts jaunā līmenī eksprezidentei Varai Vīķei-Freibergai apmeklējot Brazīliju no 10. līdz 13. jūnijam. Tā bija pirmā Latvijas prezidenta vizīte Latīņamerikā.

Sadarbības aktivizēšana nepieciešama arī tirdzniecībā, veicinot pieredzes apmaiņu biodegvielas nozarē, tūrismā, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, pārtikas rūpniecības, metālapstrādes un mašīnbūves jomā. Ar pirmo ES - Brazīlijas samitu Lisabonā 4. jūlijā ES sākusi stratēģisko dialogu ar Brazīliju. Brazīlijā dzīvo arī skaitliski lielākā latviešu kopiena Latīņamerikā - ap 20 tūkstoši.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv