Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvijas un Izraēlas ārlietu ministri vienojas par ekonomiskās sadarbības veicināšanu

Publicēts 2007-02-20 16:52:46

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 20.februārī oficiālās vizītes Izraēlā ietvaros tikās ar Izraēlas vicepremjerministri un ārlietu ministri Cipi Livni (Tzipi Livni) un vienojās par nepieciešamību intensificēt abu valstu ekonomisko sadarbību. Ciešāka sadarbība iespējama informācijas tehnoloģiju, finanšu, farmācijas, starpvalstu tūrisma un citās jomās.

Izraēlas ārlietu ministre atzinīgi novērtēja Latvijas nacionālās aviosabiedrības airBaltic tiešos lidojumus uz Telavivu. Ministri pārrunāja iespēju palielināt tiešo lidojumu skaitu, lai veicinātu tūrisma attīstību starp abu valstu iedzīvotājiem.

Tikšanās laikā tika apspriesta virkne divpusējo jautājumu, situācija Tuvo Austrumu reģionā un citas aktualitātes.

Artis Pabriks uzaicināja Izraēlas ārlietu ministru apmeklēt Latviju.

Vakar, 19. februārī, Artis Pabriks tikās ar vicepremjeru, Negevas un Galilejas attīstības ministru Šimonu Peresu (Shimon Peres) un pārrunāja Tuvo Austrumu miera procesu. Amatpersonas apsprieda arī ASV valsts sekretāres Kondolīzas Raisas (Condolezza Rice) tikšanās rezultātus ar Izraēlas premjerministru Ehudu Olmertu (Ehud Olmert) un palestīniešu prezidentu Mahmudu Abasu (Mahmud Abas). Par šo tikšanos Artis Pabriks telefoniski sazinājās arī ar ASV vēstnieku Izraēlā Danielu Kurceru (Daniel Kurtzer).

Artis Pabriks Šimonam Peresam pasniedza Valsts prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas uzaicinājuma vēstuli uz Žanim Lipkem un citiem ebreju tautas glābējiem 2.pasaules kara laikā veltītā pieminekļa atklāšanu šā gada 4. jūlijā.

Ministrs apmeklēja arī Izraēlas parlamentu un apskatīja izstādi "Latvijas bērni zīmē vecās sinagogas", kas izvietota Ebreju kultūras mantojuma centrā Jeruzālemē. Tās mērķis – veicināt izpratni par sarežģītajiem vēstures posmiem abu tautu vēsturē.

Rīt, 21. februārī, ārlietu ministram paredzētas tikšanās ar Ēģiptes robežas EU BAM Rafah vadītāju ģenerāli Pjetro Pistolēzi (Pietro Pistolese), Latvijas un Igaunijas Ebreju asociācijas Izraēlā vadību, Latvijas goda konsuliem Izraēlā un uzņēmēju grupu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Tuvie Austrumi; airBaltic, AS;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv