Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Latvijas un Zviedrijas ārlietu ministri ir vienisprātis par BJVP Rīgas samita nozīmi

Publicēts 2008-01-18 09:13:35

Samazināt palielināt tekstu

17.01.2008

17.janvārī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš Stokholmā tikās ar Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu un Eiropas lietu ministri Cecīliju Malmstrēmu.

M.Riekstiņš sarunā ar K.Biltu apsprieda reģionālo sadarbību Baltijas jūras valstu padomē (BJVP), kurā Latvija šobrīd ir prezidentūra, kā arī plašākā - Eiropas perspektīvā. Latvija, gatavojot BJVP Rīgas samitu jūnijā, kopīgi ar pārējām reģiona valstīm patlaban izvērtē prioritārās sadarbības jomas, kā arī apzina sadarbības mehānisma pilnveidošanas iespējas.

K.Bilts uzsvēra ES Stratēģiju Baltijas jūras reģionam, kura būs viena no Zviedrijas ES prezidentūras prioritātēm. Eiropas Komisija ir sākusi darbu stratēģijas izstrādē. Abi ministri pauda vienprātību, ka BJVP Rīgas samits būs svarīgs atskaites punkts reģiona prioritāšu definēšanā. Reģionālās sadarbības panākumi ir atkarīgi no visu reģiona valstu, tajā skaitā Krievijas, aktīvas līdzdalības, jo mūsu valstīm ir kopīgi izaicinājumi, pirmkārt, Baltijas jūras ekoloģija. Tika apspriesti arī enerģētikas drošības aspekti.

Divpusējās sadarbības jomā ministri pārrunāja Rīgas Ekonomikas augstskolas nākotni. M.Riekstiņš pauda Latvijas interesi turpināt sadarbību ar Stokholmas Ekonomikas augstskolu, to nākotnē paplašinot arī uz ES jauno kaimiņu valstīm.

M.Riekstiņš tikās arī Zviedrijas ES lietu ministri Cecīliju Malmstrēmu, lai apspriestu svarīgākos ES jautājumus. Abi ministri apliecināja, ka abām valstīm šobrīd aktuāls ir Lisabonas līguma ratifikācijas process. Tika pārrunāti arī citi ES jautājumi, tajā skaitā ES Stratēģija Baltijas jūras reģionam, kā arī ES gaidāmā budžeta pārskatīšana.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv