Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nekustamie īpašumi un būvniecība

Latvijas uzņēmums veiks Lielvārdes lidlauka skrejceļa būvniecību

Publicēts 2009-07-30 11:14:16

Samazināt palielināt tekstu

28.07.2009

Turpinot Lielvārdes lidlauka rekonstrukciju, ir noslēgts līgums ar Latvijas uzņēmumu - ceļu būves firmu „Binders” - par Lielvārdes lidlauka skrejceļa un ģeneratora ēkas izbūvi un gaisa kuģu bremzēšanas iekārtu iegādi un uzstādīšanu. Līgumā paredzētos darbus plānots pabeigt 2011.gada sākumā.

NATO Uzturēšanas un apgādes aģentūras (NAMSA) organizētā starptautiskā iepirkuma konkursā par lidlauka skrejceļa būvniecību tika saņemti 11 pretendentu piedāvājumi no Igaunijas, Latvijas, Turcijas un Vācijas. Pēc pretendentu izvērtēšanas par iepirkuma uzvarētāju tika apstiprināts Latvijas uzņēmums „Binders”.

Visus būvdarbus un piegādes (izņemot bremzēšanas iekārtu piegādi un uzstādīšanu) veiks vietējie Latvijas uzņēmumi, būvniecības procesā tiks izmantoti arī vietējie būvmateriāli. Aizsardzības ministrs Imants Lieģis, apsveicot šāda līguma parakstīšanu norāda: „Vissmagākajā Latvijas ekonomikas situācijā NATO investīcijas nodrošinās iespēju būvniecības ietvaros iesaistīties apmēram 200 cilvēkiem, kas ir būtisks ieguldījums krīzes pārvarēšanā ”.

Noslēgtais līgums paredz NATO līdzfinansējumu vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā un Latvijas finansējumu gandrīz 6 miljonu eiro apmērā.

Lielvārdes lidlauka izbūve šobrīd ir vienīgais NATO līdzfinansētais infrastruktūras attīstības projekts Latvijā. Tajā paredzēts ieguldīt NATO piešķirto finansējumu apmēram 32 miljonu latu apmērā. Latvija Lielvārdes lidlauka rekonstrukcijai jau ir saņēmusi NATO finansējumu projektēšanas darbu veikšanai gandrīz 2 miljonu latu apmērā.

Lielvārdes lidlauka rekonstrukcija ir svarīgākais Nacionālo bruņoto spēku ilgtermiņa projekts, kas paredz izveidot NATO un nacionālajām prasībām atbilstošu lidlauku, kā arī mūsdienīgu un daudzfunkcionālu militāro bāzi. Šādas bāzes izveide ir nepieciešama pilnvērtīgai NBS uzdevumu izpildei, NATO operāciju atbalsta pasākumu īstenošanai un NATO gaisa patrulēšanas lidmašīnu apkalpošanas nodrošināšanai.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv