Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Latvijas vēlas ar Slovēniju un Austriju slēgt valdības līgumus par klasificētās informācijas aizsardzību

Publicēts 2008-05-15 12:55:20

Samazināt palielināt tekstu

Šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja projektus Latvijas valdības līgumiem ar Austrijas un Slovēnijas valdībām par klasificētās informācijas aizsardzību. Tie izstrādāti Latvijas – Austrijas un Latvijas – Slovēnijas ekspertu konsultāciju laikā 2008. gadā.

Kā teikts Tieslietu ministrijas sagatavotajos paskaidrojuma rakstos, līgumi noteiks klasificētās informācijas, ar kuru valstis ir apmainījušās, aizsardzības pasākumus, piemēram, pieejas kārtību klasificētai informācijai, klasificētās informācijas izmantošanu, nodošanu, pavairošanu, tulkošanu, iznīcināšanu, klasificētos līgumus, vizīšu norises kārtību, drošības prasību pārkāpumu izmeklēšanu. Tāpat tiks noteiktas valstu nacionālās drošības iestādes, kas būs atbildīgas par līguma ieviešanu un pārraudzību. Latvijas nacionālā drošības iestāde ir Satversmes aizsardzības birojs.

Līgumi paredzēs iespēju vienas valsts līgumslēdzējam piedalīties otras valsts klasificēta līguma izpildē, ja tam būs izsniegts industriālās drošības sertifikāts, kā arī personām, kas iesaistītas klasificētā līguma izpildē un ir saņēmušas atbilstošas speciālās atļaujas.

Kā uzsvēruši Satversmes aizsardzības biroja speciālisti, līgumu izpildei nebūs nepieciešami papildus valsts budžeta līdzekļi. Pēc līgumu apstiprināšanas valdībā tos paredzēts uzdot parakstīt Latvijas ārkārtējiem un pilnvarotajiem vēstniekiem Austrijas un Slovēnijas Republikās.

Noteikumu projekti nodoti saskaņošanai Finanšu, Aizsardzības, Ārlietu, Aizsardzības, Iekšlietu un Ekonomikas ministrijām.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv