Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Zinātne

Latvijas zinātnieki Francijā prezentē savu atklājumu, kas ļaus izveidot jaunas aizsardzības metodes pret B hepatīta vīrusu

Publicēts 2009-09-04 13:44:25

Samazināt palielināt tekstu

01.09.2009

Latvijas zinātnieki Francijā starptautiskā konferencē par B hepatīta vīrusu prezentē pētījumu, kā rezultātā izdevies izveidot cilvēka aknu šūnām līdzīgu šūnu kultūru no cilvēka cilmes šūnām, kura inficējas ar hepatīta B vīrusu. Līdz šim nevienam tas vēl nebija izdevies, tāpēc jau šobrīd ir starptautiskas zinātnieku grupas, kas izteikušas interesi par iespējamo sadarbību, jo Latvijas zinātnieku jaunais atklājums ļaus noskaidrot par infekciju atbildīgos mehānismus un izveidot jaunas aizsardzības metodes pret B hepatīta vīrusu.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs sadarbībā ar SIA „Cilmes šūnu tehnoloģijas” Izglītības un zinātnes ministrijas administrētās Tirgus orientēto pētījumu programmas īstenotajā projektā „Cilvēka mezenhimālo cilmes šūnu diferenciācijas optimizācija par in vitro hepatocītu sistēmu” ir izveidojuši cilvēka aknu šūnām līdzīgu šūnu kultūru no cilvēka cilmes šūnām, kura inficējas ar hepatīta B vīrusu. Līdz šim nevienam tas vēl nav izdevies. B hepatīta vīruss ir nopietna pataloģija, par kuras izraisīšanu atbildīgais receptors joprojām nav zināms.

Pētījumu Latvijas zinātnieki prezentē starptautiskā konferencē par B hepatīta vīrusu (2009 International Meeting: The Molecular Biology of Hepatitis B Viruses) Francijā, kas notiek no 2009.gada 30.augusta līdz 2 septembrim.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv