Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Latviju apmeklēs Moldovas žurnālistu delegācija

Publicēts 2007-10-02 08:16:53

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) projektu programmas "Latvija- ES un NATO dalībvalsts" ietvaros no 2. līdz 5. oktobrim Latvijā uzturēsies dažādu Moldovas pilsētu un reģionu žurnālistu delegācija, kas iepazīsies ar mūsu valsts pieredzi demokrātisko, tiesisko un ekonomisko institūciju izveidē, kā arī ar zināšanām, kas uzkrātas NATO un Eiropas Savienības (ES) integrācijas laikā.

Vizītes mērķi ir sekmēt Latvijas un Moldovas savstarpējās attiecības; parādīt Latviju kā sekmīgu, jaunu un aktīvu NATO un ES dalībvalsti, kas var sniegt ieguldījumu droša un stabila NATO un ES kaimiņu reģiona un sadarbības valstu attīstība, kā arī veiksmīgi nodot tālāk pieredzi, kas gūta Eiro-Atlantiskās integrācijas procesā.

Vīzītes ietvaros 3.oktobrī Moldovas žurnālistu delegācija apmeklēs LR Ārlietu un Aizsardzības ministrijas un ar Latvijas amatpersonām apspriedīs NATO, ES integrācijas un dalības vairākus politiskus, kā arī nacionālās drošības aspektus. Žurnālisti tiksies ar LR Saeimas Ārlietu komisijas pārstāvjiem, pievēršot uzmanību abu valstu kopīgajām ārpolitikas nostādnēm.

Savukārt, ceturtdien, 4.oktobrī, žurnālisti no Moldovas apmeklēs Eiropas Savienības informācijas aģentūru, LR Saeimas Eiropas Savienības informācijas centru, lai uzzinātu par sabiedrības informēšanas metodēm ES jautājumos, kā arī iedzīvotāju aktuālajām iespējām ES. Masu mediju pārstāvji no Moldovas viesosies arī pie saviem kolēģiem laikrakstā "Diena". Pēcpusdienā delegācija ieradīsies vizītē Latvijas Darba devēju konfederācijā, lai iegūtu informāciju par izmaiņām darba tirgū pēc Latvijas iestāšanās ES.

5.oktobrī vizīte noslēgsies ar LR Ekonomikas ministrijas apmeklēšanu, kur viesi iepazīsies ar Latvijas ekonomisko attīstību ES kontekstā, kā arī pieskarsies Latvijas – Moldovas ekonomiskās sadarbības pieredzei.

Moldovas žurnālistu iepazīšanās vizīte Latvijā plānota kā LATO ieguldījums ES un NATO kaimiņu reģiona drošības, stabilitātes un demokrātisko vērtību jautājumu risināšanā. Līdzīgu žurnālistu vizīšu programmu LATO realizē jau kopš 2005. gada un tā ir guvusi plašu atzinību no viesu – žurnālistu – puses un noslēgusies ar virkni Latvijai labvēlīgu publikāciju izdošanu žurnālistu mītnes zemēs, nesot Latvijai pozitīvu publicitāti.

LATO informē, ka no š. g. 23. līdz 26.oktobrim Latviju apmeklēs Ukrainas žurnālistu delegācija, savukārt no 29. līdz 31.oktobrim mūsu valstī viesosies Gruzijas masu mediju delegācijas pārstāvji.

Projektu atbalsta Latvijas Aizsardzības un Ārlietu ministrijas, Sorosa fonds - Latvija, kā arī Konrāda Adenauera fonds.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv