Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Lauksaimnieki no zemkopības ministra prasa panākt maksājumu reformas atcelšanu

Publicēts 2007-02-23 15:11:13

Samazināt palielināt tekstu

2007.gada 23.februārī

Lauksaimnieku organizācijas - "Zemnieku saeimas", "Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome" un "Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija" - šodien tikās ar Zemkopības ministru, lai spriestu par Papildus valsts tiešo maksājumu reformu.

Sarunās lauksaimnieku organizāciju pārstāvji bija nelokāmi. Zemnieku saeimas priekšsēdētājs Valters Bruss: "Šogad šī reforma Latvijā nedrīkst notikt un sabojāt līdz šim panākto un jebkādas attīstības iespējas. Mūs neapmierina neviens no piedāvātajiem reformas variantiem. Ja jāizvēlas starp sliktu un ļoti sliktu variantu, mēs neizvēlēsimies nevienu."

Sarunas laikā apstiprinājās, ka maksājumu reformas rezultātā atbalsts ražošanai tiktiešām samazināsies un lauksaimniecības attīstība tiks nopietni kavēta. Lauksaimnieki ir gandarīti, ka vismaz šai jautājumā ir panākta kopīga sapratne ar ministriju.

Tikšanās laikā lauksaimnieki ar ministru vienojās, ka turpmākās sarunas ar lauksaimniekiem notiks pēc ministra sarunas ar lauksaimniecības un zivsaimniecības komisāri. Tiekoties ar komisāri, ministram jāpanāk, lai 2007.gadā Papildus valsts tiešo maksājumu reforma netiktu ieviesta. Pretējā gadījumā lauksaimnieki uzskatīs, ka ministrs nav panācis, lai Eiropas Savienībā ievērotu Latvijas lauksaimnieku intereses. Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētājs Valdis Dzenis: "Mēs no ministra gaidām varoņu darbus. Lauksaimniekiem ar parunāšanos vien nepietiek, tagad vajag rezultātus."

Lai piedalītos zemkopības ministra un ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības komisāres M.Fišeres-Bēlas sarunās, lauksaimnieki ir deleģējuši Zemnieku saeimas padomes locekli un Latvijas Holšteinas lopu šķirnes audzētāju asociācijas priekšsēdētāju Uldi Krievāru.

Atgādinām, ka reforma sāpīgi skartu zemes īpašniekus, kas gribētu sākt nodarboties ar ražošanu vai paplašināt jau esošos uzņēmumus. Vissmagāk tas skartu tieši lopkopību, jo tur pēdējā laikā izdevies panākt attīstību, savukārt šāda reforma to grautu. Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes locekle un Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece: "Saimniecību struktūra lopkopībā ir tāda, ka tuvākajos gados no ražošanas izstāsies vienas, divu govju īpašnieki. Normāli būtu, ja šo ražošanas samazinājumu aizstātu spēcīgāko lauksaimnieku ganāmpulku palielinājums. Taču reformas rezultātā lopkopējiem būs ļoti neizdevīgi paplašināties."

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Lauksaimniecības reforma; Zemnieku saeima; Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv