Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bankas, kredīti un līzings

LHZB kredīti būs pieejami plašākam komercdarbības uzsācēju lokam

Publicēts 2009-07-09 12:26:46

Samazināt palielināt tekstu

07.07.2009

Ministru kabineta sēdē šodien, 7.jūlijā, tika atbalstītas Ekonomikas ministrijas rosinātās izmaiņas nosacījumos, pēc kuriem Latvijas Hipotēku un zemes banka sniegs atbalstu saimnieciskās darbības uzsācējiem, nodrošinot apmācības par saimnieciskās darbības pamatiem, aizdevumus saimnieciskās darbības uzsācēju biznesa plānos paredzēto darbību īstenošanai, kā arī grantus saimnieciskās darbības nodrošināšanai un grantus aizdevuma dzēšanai.

Līdz šim bija noteikts, ka atbalstu sniegs iedzīvotājiem darbspējas vecumā un jaundibinātiem komersantiem – t.i., komersantiem, kas komercreģistrā reģistrēti ne agrāk kā vienu gadu pirms pieteikuma iesniegšanas atbalsta saņemšanai LHZB.

Savukārt, uzņēmumiem, kuri ir vecāki par 1 gadu un kuriem ir nepieciešami neliela apjoma aizdevumi, iespēja saņemt aizdevumu šīs programmas ietvaros nebija paredzēta. Jāatzīmē, ka arī citas aizņemšanās iespējas komersantiem šobrīd ir ļoti ierobežotas. Tāpēc, lai nodrošinātu aizdevumu pieejamību šiem komersantiem, Ekonomikas ministrija rosināja un šodien tika veiktas izmaiņas kredītu izsniegšanas nosacījumos, nosakot, ka aizdevumus varēs saņemt komersanti, kas ir reģistrēti ne agrāk kā pirms 3 gadiem. Ņemot vērā, ka šādiem komersantiem jau ir pieredze saimnieciskās darbības veikšanā, šiem komersantiem netiks piedāvātas apmācības par saimnieciskās darbības pamatiem un granti.

Plānots, ka šis valsts atbalsts komercdarbības uzsācējiem būs pieejams šā gada augustā – septembrī.

Latvijas Hipotēku un zemes banka atbalstu saimnieciskās darbības uzsācējiem (apmācības, aizdevumus un grantus) sniegs ES struktūrfondu programmas / aktivitātes „Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai” ietvaros.
Atbalsta programmas mērķis ir paaugstināt saimnieciskās darbības aktivitāti valstī, īpaši teritorijās ārpus Rīgas, attīstot saimnieciskās darbības uzsācēju zināšanas un iemaņas saimnieciskajā darbībā, kā arī sniedzot nepieciešamo finansiālo atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai. Atbalsta programmas īstenošanai būs pieejams 23 miljonu latu liels finansējums.

Ar šodien akceptētiem grozījumiem Ministru kabineta 2009.gada 31.marta noteikumos Nr.293 „Noteikumi par darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.3.1.2.aktivitāti „Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai””” detalizēti var iepazīties MK mājas lapā internetā – http://www.mk.gov.lv.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvijas Hipotēku un zemes banka;
Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv