Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Lieģis: Aizsardzības īpašumu valsts aģentūra tiks reorganizēta

Publicēts 2009-07-09 13:30:30

Samazināt palielināt tekstu

08.07.2009

Aizsardzības sistēmas strukturālo reformu ietvaros aizsardzības ministrs Imants Lieģis ir pieņēmis lēmumu reorganizēt Aizsardzības ministrijas padotībā esošo Aizsardzības īpašumu valsts aģentūru (AĪVA).

„Manā uzdevumā īpaši izveidota darba grupa ir izstrādājusi priekšlikumus, kā panākt, lai aizsardzības nozares vajadzībām veiktās iepirkumu procedūras un nozares nekustamā īpašuma apsaimniekošana notiktu racionālāk, pārskatāmāk un efektīgāk. Aģentūras reorganizācija ļaus samazināt izmaksas un administratīvo aparātu, palielinās apsaimniekošanas efektivitāti. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka tiks samazināti korupcijas riski un novērsta funkciju dublēšanās starp dažādām Aizsardzības ministrijas un bruņoto spēku struktūrām,” norāda I.Lieģis.

Šis konceptuālais risinājums ļaus uzlabot darbu valsts aizsardzības iepirkumu un infrastruktūras uzturēšanas jomā, sakārtojot šo funkciju īstenošanai nepieciešamo pārvaldes sistēmu. Uz aģentūras bāzes paredzēts izveidot divus Aizsardzības ministrijai pakļautus centrus – Iepirkumu centru un Infrastruktūras centru, kas saskan ar Valsts kontroles ieteikumu par šo funkciju nodalīšanu. Šādu centru izveide atbilst valdības centieniem būtiski mazināt valsts aģentūru skaitu.

Šajos centros strādās gan civilpersonas, gan militārpersonas, paredzot, ka to skaits būs ap 20% mazāks, nekā tas šobrīd ir AĪVA. Iepirkumu centra un Infrastruktūras centra izveides mērķis ir būtiski mainīt iepirkumu organizāciju Aizsardzības ministrijai pakļautajās struktūrvienībās, palielināt Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku spēju ietekmēt iepirkuma organizācijas procesu, nodrošināt skaidru un efektīvu funkciju sadali, kā arī pilnveidot infrastruktūras apsaimniekošanu un attīstības procesu vadību.

Aizsardzības ministrs noteiks AĪVA reorganizācijas kārtību ar īpašu pavēli.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv